3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Vizet a legjobb mellé adni. De beáztatott száraztáp még jobb lenne, mint a konzerv. De csak miután elvitték állatorvoshoz, hogy kikezeljék a bélgyulladását, ami miatt hasmenése van.
Amikor már tudnak önállóan táplálkozni a kiscicák, akkor meg lehet műteni a mamát. Ez kb. 4-5-6 hetes kort jelent.
A következő megoldást javasolnám: csökkentse az eleség mennyiségét és kényszerítse rá a madarakat, hogy a számukra kevésbé kedvelt magokból is fogyasszanak. Délután vegye el tőlük az eleséget, és csak a következő nap reggelén kapjanak frisset.
A cicának a felsoroltak közül talán az 1. verzió lenne a legjobb. Hiszen ők többnyire a helyhez kötődnek, bár az ember is hiányozhat nekik. Macskát nyaralni vinni nem könnyű feladat, mire megszokja az új helyét, már indul haza a család! És panzióba én csak alapos utánajárás után adnám az állatomat. A szállodákkal kapcsolatban nem tudok pontos adatot, mindig meg kell kérdezni!
Természetesen igen! Még akkor is, ha ez nem mindig látszik rajtuk!