3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Attól függően,hogy mennyi kölyke lett,mennyire tágult ki a méhe,különböző ideig tarthat a tisztulás. A hüvelyből folyó előbb véres,majd később zöldes váladék egy hónapig is ürülhet,de többnyire napok alatt elmúlik.
Kedves Noémi! Kiskutyád szemében tudatosítanod kell, hogy te vagy a falkavezér, nem pedig ő! Javasoljuk, hogy olvasd el cikksorozatunkat, melynek címe: "Hogyan legyek falkavezér", ezen a héten jelent meg az első cikk, és hetente folytatjuk! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az állatorvos véleményére hallgasson, aki megvizsgálta. Biztos sokkal több tapasztalata van a műtétek sikerességéről és ő látta személyesen.
Tisztelt Érdeklődő! A nyuszik általában véve nagyon kíváncsiak és rendelkeznek némi mozgásigénnyel is. Ha ezt nem tudják eléggé kielégíteni, igyekeznek lehetőséget találni a szabadulásra. Ha a sok sikertelen próbálkozás után valamelyik út sikerrel jár,azt hamar megtanulják. így ha ki tudott szabadulni egyszer a ketrec átugrásával,később is megpróbálja. Egyedüli megoldás a ketrec lefedése.
Nem jó ötlet! A terhes anya, újszülött gyerek és a macska ügyében több a babona és a tévhit mint a jelen tudományos ismeretek szerinti valóság. Ezek mögött a ´toxoplasmosis´ nevű fertőző betegség van, amit egy a macskát hordozójának használó parazita terjeszthet. Normál körülmények között emberre és állatra egyaránt veszélytelen, - kivétel ha az embert az első fertőzés pont a terhesség ideje alatt éri !!! A fertőzést akár az ember, akár a macska, csak is egyetlen egyszer kaphatja el, mert ezt követően teljes mértékben immunissá válik. A fogamzásképes korú nők 40 %-a már korábban, észrevétlenül átesett a fertőzésen, és jelenleg a terhes nők 0,2 % kapja el a fertőzést a terhesség ideje alatt. A macskától egy vérvétel és annak analízise 100 % biztonsággal választ adhat arra, hogy volt már ilyen fertőzése vagy nem. (Az emberi vér analízise az emberről, úgy szintén !) Amennyiben a macska vérében nincsenek az immunitást jelző antitestek, akkor sem indokolt az elvitele, ugyan is az esetleges fertőzés egyetlen útja, hogy a macska szervezetét a parazita tojásai az ürülékén keresztül hagyják el és ebből kerülhetnek át az emberre. Amennyiben nem Ön tisztítja az almot, vagy gumikesztyűt használ és az alomban nem szárad ki az ürülék, akkor gyakorlatilag a parazita tojások nem jutnak el az Ön szervezetébe és nem kapja el 9 hónap alatt sem a fertőzést