3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
A és B-csoportbeli vitamin kiegészítés javasolt, továbbá nyomelempótlás és omega-telítetlen zsírsavak adása javíthat a kültakaró állapotán. Ezek lehetnek tabletta vagy oldat formájában szájon át adagolandó készítmények vagy bőrből felszívódó spot on oldatok. Az említett szerek állatpatikában általában recept nélkül kaphatók. Üdvözlettel Dr. Zsömböly Miklós
Az elléstől nem lesz semmi baja. Nem szerencsés testvérrel pároztatni, de ha így alakult, akkor a szaporulatnál kell figyelni, nehogy további párok maradjanak együtt. Egy alkalommal nem probléma a beltenyésztés, de több generáción keresztül már nagy az esély hogy betegek születnek.
Ennek a legvalószínűbb oka, hogy túl alacsony a terrárium levegőjének a páratartalma! Igaz, hogy sivatagi fajról van szó, de én a vedléskor, finoman bepermeteztem a terráriumba, állott vízzel, hogy növeljem a páratartalmat! A másik lehetséges ok, hogy nem kap megfelelő vitamin-utánpótlást! Az eleséget minden esetben vitaminozni kell, mert a gyíkok szervezetéből nagyon gyorsan ürülnek! A tanácsom: kicsit és óvatosan bepermetezni és vitamin kiegészítő készítmény rendszeres használata! A Korvimin és Baefar vitamint ajánlom!
A törpehörcsögök nemét viszonylag könnyen megállapíthatjuk (ez az aranyhörcsögre is igaz). Oldalról nézve, a hímek faroktöve lépcsőszerű, a nőstényeké gömbölyded. Az ivar- és végbélnyílás elhelyezkedése pedig tévedhetetlenül árulkodik a példány neméről: a nőstényeken ezek sokkal közelebb vannak, mint a hímeken. Ha már a vásárláskor meghatározott nemű hörcsögöt szeretnénk választani, a tenyésztő vagy kereskedő bizonyára szívesen megmutatja az ivari különbségeket, amely már a 3-4 hetes állatokon jól elkülöníthető.
Javaslom, vásárolják meg egy könyvesboltban Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám" című könyvét, amiben szinte minden táplálással kapcsolatos kérdésre választ kapnak.