3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Elképzelhető, hogy valóban a tüzelés miatt étvágytalanabb a kutya, de ezt látatlanban, vizsgálat nélkül nehéz megítélni, mert lehetnek közben olyan bajai, amit Ön esetleg nem vesz észre, de egy állatorvos igen. Jobb lenne ha meg tudná mutatni őt orvosnak. Egyébként a felnőtt korú kutyákat elegendő naponta 1x etetni. 2 évesen már ő is felnőtt. De ettől sokan eltérnek, és 2x adnak enni.
Legvalószínűbb, hogy a költözéssel, táplálékváltással járó stressz miatt egy korábban lappangó megbetegedés (talán chlamydia) tünetei látszanak. De lehet rossz minőségű táplálék felvétele is az okozó. Így látatlanban egy széles spektrumú antibiotikum kezelés tűnik megoldásnak, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Könnyen elképzelhető, hogy valamilyen hiánybetegség (elsősorban fehérjehiány) lépett fel nála, illetve az ásványianyag-háztartás rendellenességeire lehet gondolni. Állatorvossal kellene konzultálni a takarmányozási rendellenesség kiküszöbölése végett.
A legyek általában a sérült, nedvedző, váladékos, azaz a beteg bőrfelületeket támadják meg. Tehát először az állatot minél légymentesebb helyen kellene tartani - ha ez sikerül -, a bőrfelületről a szőrt alaposan lenyírni, naponta többször fertőtleníteni, de ha már ilyen komoly a helyzet, akkor a kutyát mindenképpen állatorvosnak látnia kellene. Létezik egy spray, amivel elég jók a tapasztalatunk, de azt csak állatorvosnál, vagy állatpatikában vényre szerezhet csak be (Kubatol Pix spray). Dr Fekete Richard
Egy alapos kivizsgálás (vérvizsgálattal, székletvizsgálattal) minden bizonnyal választ adhatna a kérdésre. Jó étvágy mellett a soványság, lesoványodás hátterében gyakran bélférgesség van. A negyedévenként végzett féregtelenítés (soványság nélkül is) melegen ajánlható. Keressék fel állatorvosukat.