3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Endoszkópos vizsgálatot javasolok! Lehet idegentest, esetleg daganat, bár ez utóbbinak ilyen fiatalon kicsi az esélye.
Valószínű, hogy a cica karmának szaruképlete leszakadt, olyan mint amikor az ember körmét lerántják. Ez különösen könnyen előfordul olyan cicáknál akik lakásban élnek és túlnő a karmuk. Szerintem kb. 7-10 nap míg rendeződik, elmúlik a fájdalma és kezd kinőni a köröm.
Először is szeretném megjegyezni, hogy a kérdést nagyon érthetően és a problémát szakszerűen írta le. Remélem a megoldás ilyen jól fog menni. A kutyánál a nyakörv és a póráz jelenléte, valószínű rossz emlékekkel párosult. 1. Hosszú ideig volt megkötve? 2. Esetleg ott, sokat megverték? 3. Vagy pórázon rángatták értelmetlenül, és meg is verték? Ezek csak feltételezések, a kutya előéletét nem ismerem, de ha a hozzájuk füződő emlékeket társította a kutya, nekünk ezt meg kell fordítani. Először csak tegye rá a nyakörvet, de ha már ez is probléma, csak vegye elő, csörgesse egy kicsit a csattot, majd tegye egy jól látható helyre. Majd játszon a kutyával az udvaron, labdázzon, vagy amit szeret. Utána etesse meg, és rakja el a nyakörvet. Ha a szerszám megjelenése, már nem vált ki szorongást, akkor tegye rá, és játszanak így, és hagyja rajta még etetés közben is. A pórázzal hasonló képpen kell kezdeni, de lehet csak egy vékony zsinórt is rátenni. Hagy húzza maga után, játék közben néha megfogni, vezetgetni rajta, a játék részeként. Közben sokat bátorítani, dícsérni. A zsinór végén, ne legyen csomó, vagy hurok, hogy ne tudjon belelépni. Hossza bármekkora lehet, az elején célszerű hosszabbal kezdeni. Ha az udvaron már jól megy a séta, a jétákot és a mozgást, lassan át kell helyezni az utcára, természetessen, csakis porázon vagy zsinóron. Az átalakulás ideje, lehet pár hét, vagy akár hónap. Sok türelem, és szeretet kell hozzá.
Igen lehet már pároztatni, hiszen kb 2 éves kortól már tenyészérett az állat. A fedeztetésre a tüzelés 12-14 napja között a legideálisabb, de ettől vannak egyedi eltérések. Két fedeztetés 48 h különbséggel javasolt. A vemhesség 58-62 napig tart és 28-30 naposan ultrahang vizsgálattal meg lehet állapítani a vemhességet. Javasolható, ha biztosra szeretnének menni az ún. Ovulatio diagnisztikát elvégeztetni. Tüzelés alatt lezuhanyozva lehet fürdetni, de a hüvelyébe ne jusson víz.
A tüzelés alatti operációt nem javaslom, nem könnyű az igen vérzékeny petefészek eltávolítása, még nagy gyakorlattal rendelkező operatőrt is érhetnek meglepetések. A probléma megoldása a tüzelés gyógyszeres felfüggesztése, még 1-2 napon belül megtehető!!! A Covinan injekció vagy az Ovarid tabletta a két legmodernebb szer erre a célra. Az injekciót elég egyszer adni, míg a tablettát folyamatosan kell szedetni.