3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Ha a csomókat folyadékkal telt hólyagok - ciszták - okozzák/ilyenkor hullámzó tapintatúak/,akkor a tartalom leengedése után gyógyulhatnak. Ha a csomók valamilyen jó vagy rosszindulatú szövetszaporulat miatt jöttek létre/tömött tapintatúak/ akkor csak sebészileg távolíthatók el.
A kígyók ivarmeghatározása nem minden esetben egyszerű feladat, különösen igaz ez a királypiton esetében. A nemek között külső eltérés nincs (ún. ivari dimorfizmus), ami segítene a kérdés eldöntésében. Biztos ivarmeghatározás szonda segítségével lehetséges. Ilyenkor a kloákán keresztül egy gombos szondát kell a farok irányába bevezetni, és a mért távolság alapján lehet a nemeket elkülöníteni. Kivitelezése és az eredmény értékelése azonban gyakorlatot igényel. Javaslom kérjen segítséget egy tapasztalt kígyótartótól vagy egy hozzáértő állatorvostól. Otthon próbálkozni nem szabad. Ennek, a téves eredmény mellett, legtöbbször sérülés a végeredménye.
A leírt tüneteket okozhatja az, ha a nősténynek nincs teje, ezért a picik nem tudnak szopni és a második napra legyengülnek, elhullanak. Ez esetben a mesterséges - tejpótló - táplálás hozhat eredményt. Ha a kölykök és az anya is egészséges, akkor viselkedési zavar alakult ki, ennek megváltoztatására nem sok remény van.
Valami nincs rendjén a tartási körülményeket illetően, vagy hibát követtek el a szobatisztaságra nevelés terén. Próbáljanak a kutyával együtt szagmintát levinni, lehetőleg idegen kutyák által kevésbé látogatott területre. Lehetőleg olyankor amikor előtte még bent a kutya sokat játszott és ivott. A benti ürítések alkalmával minden tettenéréskor erős zaj ingerrel zavarják meg a kutyát.
A válasz sok mindentől függ. Ha kíváncsi vagy kedvenced szociális igényeire, olvass tovább! A választ a kapcsolódó cikkben találod.