3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Természetesen ez az Ön döntése. Ha kandúrt választ célszerű ivartalanítani, hogy kevesebb gondot okozzon. Szerintem célszerű lenne egy játékos cicát vinni mellé, hogy kiélvezhessék egymás társaságát és talán egy kicsit le is fárasztják magukat és nyugodtabbak lesznek.
Sok vizet és lédús takarmányt, valamint tejelőtápot ( a birkáé is megteszi, vagy ha nincs akkor napi 1-1,5-2 kg abrakkeveréket).
Kérjen meg valakit, hogy vigye el! A törött lábú macskának szakértő kezekre és kezelésre van szüksége.
Információja téves. A papagájok, főként a kisebb testtömegű fajták esetén lehetőleg kerülendő az injekció beadása, mivel túlzott mértékű stresszt okoz. Szükség esetén legtöbb gyógyszer jól bevihető az emésztőrendszeren keresztül, élősködők irtására praktikusak a spot-on (bőrön át felszívódó) készítmények. Teljesen más prevenciós szükséglete van egy szobamadárként tartott papagájnak, mint egy nagyüzemben hizlalt brojler baromfinak. Ha az új madarat megérkezésekor mentesítik az élősködőktől és nincs fertőzési forrás a közelében, úgy valószínű, hogy egész további életében nem lesz szüksége ilyen kezelésre. Megfelelő mértékben adagolt probiotikus készítményekkel, vitaminokkal érdemes az immunrendszert támogatni. Figyelni kell a helyes mennyiségű és összetételű táplálására, kerülendő az elhízás. A hobbimadarak jellemző megbetegedése a máj elfajulása. Érdemes olyan magkeveréket vásárolni mely májvédő hatású máriatövis magot is tartalmaz (kb. 3%-ban).
Sikeres homeopátiás kezeléshez sajnos ez nem elegendő információ. A homeopata állatorvosok listáját megtalálja a www.homeopata.hu weboldalon, ahol feltehetően sikerül olyan közeli homeopata állatorvost találnia, aki a cicája vizsgálata és a részletes anamnézis-felvétel után kedvencét eredménnyel kezelni tudja.