3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Nem írta, pedig fontos, hogy látta-e állatorvost ezt az állatkát, vagy csak saját maga próbálkozott a kezelgetésével? Én mindenképpen azt ajánlanám, hogy vigye el egy kisállatrendelőbe, és ott vizsgáltassa meg, aztán majd a kolléga ad megfelelő gyógyszereket. A deguk sokféle szerre érzékenyek lehetnek, nagyon nem mindegy, hogy mit kapnak, az emberi szerek akár mérgezőek is lehetnek. Arra pedig, hogy miért esett vissza a tüsszögésbe, csak akkor lehet válaszolni, ha kiderül, mi is (volt) a baja.
Valószínűleg a tavasz megérkezésével a hím hormonjai is "beindultak". Odú felhelyezésével, bőséges táplálással elérhető, hogy szaporodjanak, ezek hiányában előbb-utóbb a hím is lenyugszik.
Mennyi idős az állat, mit kap enni? Valószínűleg a táplálék nem megfelelő számára. Mivel rágcsálóról van szó, folyamatos nőnek a metsző fogai, állandóan rágnia kel, hogy koptassa őket.
A nimfák szárnya különösen könnyen kivérzik, de a sérülés gyorsan gyógyul. A sebet lelehet kezelni Betadin oldattal, de egy vad madár esetén ez több stresszel jár, mintha hagyná a gyógyulást a "természetre".
Kedves gazdi ! A leírása alapján az kutya általános állapota kiváló, de a nyelv fehér, ez arra utal, hogy vagy bármilyen okból vérszegény, vagy a vérnyomása alacsonyabb a szokottnál. Nem tudom, mit eszik, és mennyi vizet iszik a kutya. Ha valóban feltűnően fehér a nyelve, én mindenképpen egy teljes belgyógyászati kivizsgálást, vérvizsgálatot javasolnék, nagy rutin lekérését a labortól, valamint a bélásár parazitológiai vizsgálatát, ebből már el lehet jutni a jelenség oktanához. Dr Kiss Gabriella