3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
A válasz a sérv méretétől is függ. Egy apróbb köldöksérv semmi gondot nem okoz, egy nagyobb azonban veszélyes is lehet. Sok esetben a 6 hónapos kor körüli ivartalanítás ad alkalmat a sérv műtéti megoldására. Lassan esedékesek lesznek az első oltások, keresse fel állatorvosát, és egysztessen a lehetséges megoldásokról!
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg már a sok nyalogatástól is piros és duzzadt. Kérem mutassa meg egy állatorvosnak, hogy a kiváltó okot is megtalálják. Az adott kezelés áráról a kezelő állatorvos tájékoztatni fogja.
Önmagában a bélásr ekedés nem okoz kutyán epilepsziás rohamot, de a besürüsödött bélásr kinyomásával járó vérnyomás emelkedés és agyi nyomásfokozódás, valamint a fájdalamk okozta sresszhatás, egy latens ( nyugvó )epilepsziát a felszinre hozhat, amely viszont már kezelésre szorul. A rohamtüntetek hiányában ,sajnos egyéb informácót nem tudok adni a kutyusa esetében. Dr Kiss Gabriella
Látatlanban nem tudom megmondani, hogy mi baja lehet a teknős állkapcsának. El kéne vinni állatorvoshoz. Az ékszerteknős táplálékát kb. 90%-ban egész kishalak alkossák (ezekben van elég kalcium), ezen kívül kaphat vízinövényeket, vízicsigát. A légy, sonka, nyers hús nem teknősnek való.
Elvileg igen, de ez nagyban függ a hím "hozzáállásától", illetve a tojó esetleges agresszivitásától is. Lehet, hogy új kalitba kell költöztetni mindkettőt, ha a hím túlságosan féltené az eddig megszokott revírjét.