3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Kedves Lucia! Beagle kiskutya esetében is hasonló költségekkel kell számolni, mint bármely kutyakölyöknél, ugyanis a vakcinázási protokollt nem a fajta, hanem inkább a tartási hely határozza meg. Részletes felvilágosítást az adott területen dolgozó kolléga tud Önnek adni, azonban az alap-vakcinákra ( 2 parvo, 2 kombinált, veszettség) szinte biztos, hogy szükség lesz. Ajánlom figyelmébe továbbá honlapunk ide vonatkozó részeit, melyet a Tudnivalók menüpontban talál meg. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor. www.malyiallatorvos.hu
A viaszbőr elváltozásáért többször felelős az atkafertőzés, mint a hormonális problémák. Erre utal az is, ha egy időben több egyeden talál hasonló elváltozást. Ivermectin spot on light kezeléssel, lokális ecseteléssel kellene a gyógyítást kezdeni. Az egyéb elváltozások megelőzése, részleges kezelése változatos táplálással, előírás szerinti mennyiségű vitanmin bevitellel, illetve gyógyhatású kiegészítők alkalmazásával történhet. Jódhiány az ivóvízbe alkalmanként cseppentett Betadin-nal kezelhető.
Üdvözlöm! A teknős étrendjének a 80-90 %-a legyen hal! A szárított rák és hal nem egészségtelen, de fagyasztott halat is adjon neki, a fagyasztott csigát is nagyon szeretik! Az elhelyezése jó, csak a kimászót hiányolom, mert össze fogja túrni a kavicsokat. Egy szilárd kimászó szükséges!
Majdnem biztos, hogy állatorvosi beavatkozást igénylő eset. Többféle oka lehet a fog-fogínygyulladásnak. Antibiotikumos kezelésre és/vagy fogászati műtétre szükség lehet, de ehhez látni kellene a kedvencét. A szájszagot fogkő/lepedék is okozhatja...
Az egzóták fiókáinak neveléséhez lehet kapni megfelelő kézzelnevelőtápokat(ez nem "gyümölcstáp"). A fürdetés valóban felelesleges volt. Az ürülék fehér színe lehet sok kalcium beviteltől is, de az etetőanyag is színezhette. Ha az ürülék nem tartalmaz székletet (sűrűbb és sötétebb, mint a körülötte lévő vizelet), úgy a kiválasztó szervek rendellenessége is fennállhat. Önnek is, mint minden kézzelnevelésre vállalkozónak javaslom, minél többet olvassanak mások gyakorlati tapasztalatairól. Például az alábbi linken Lipták József bajai tenyésztő tanácsait: http://ljozsef.mindenkilapja.hu/#/html/17817416/render/kezzel-neveles