3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Az idegen autó ingerhatását nem tudja a kutya valamilyen oknál fogva földolgozni. Ezt un. deszenzibilizáló tréninggel lehet megoldani. A részletes leírásra itt terjedelmi okoknál fogva nincs lehetőség. Tapasztalatom szerint hasonló esetekben 3-4 tréninglakalommal tudunk elfogadható eredményt elérni.
Nem valószínű. Napközben másképp viselkedne. Elbújna, vagy csak visszahúzódna egy sarokba, keveset mozogna, kedvetlen, étvágytalan lenne.
ÁLLATORVOShoz kellene vinnni! Üdv
Igen. De nem rendszeresen(nem minden nap) és csak keveset(kb.1/4-1/2 gerezd), mert hízlal. Bár a nimfák jelentős hányada nem szereti a csonthéjasokat, a szelíd madarak sokmindent megkívánnak, amit a gazdijuk eléjük tesz.
Kedves Ricco! Aggodalomra szerintem semmi ok, mert a kis teknősök nagyon félénkek, azonkívül tetőzi, hogy új helyen van! Mindent hagyjon így, biztosan ki fog mászni, ha nem látja senki őt!