3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Kedves Viola! Kérdése kapcsán a vérszegénységtől a szívbelhártya-gyulladáson át a légcsőszűkületig annyi mindenről lehetne írni, hogy az meghaladja e hasábok kereteit. Amennyiben az említett tünetekkel nem jár fáradékonyság, köhögés, levertség, ájulás, vagy más kóros tünet, akkor egyedi sajátosságról lehet szó. Ebben az esetben is lehetséges azonban, hogy valamely már meglévő betegség tüneteit a szervezet még többé-kevésbé kompenzálni tudja. A szóba kerülő betegségek jelentős része csak műszeres vizsgálatokkal zárhatók ki. Szükséges lesz vérvétel a vérszegénység és a vérképző szervek vizsgálatára; röntgen-vizsgálat a tüdő és mellkas vizsgálatára; EKG és szívultrahang a kardiológiai betegségek kizárására; sőt ndoszkópos vizsgálatra is sor kerülhet a légcső vizsgálata érdekében. Mint látja a kutya egyedi vizsgálata nélkül érdemi válasz a kérdésére nem adható. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Nem valószínű, hogy allergia. Ha váladék jön az orrából, az feltétlen vizsgálatot igényel és gyógykezelést. Valamilyen baktériumos (esetleg gombás) fertőzés okozhat ilyet, vagy az orrüregbe került idegen test (nyáron pl. toklász) .
Nem írta a kutya nemét. Szuka kutyák esetében az ivaréretté válást, illetve a tüzelést követően jelentkező un. 'álvemhesség' is járhat hasonló tünetekkel. De lehet valamilyen ivaréretséggel összefüggő szervi ok is, erre csak alapos állatorvosi vizsgálat adhat választ.
Részben az idős kor is kivált hasonló viselkedési változást, de más részben az is amit Ön helyesen gondol, hogy a kutya a kutyához korábban közel álló embertársa elvesztése egy bizonyos fokú érdektelenséget, depressziót váltott ki a kutyánál.
Rengeteg oka lehet annak, hogy nem hízik a kutya. A legegyszerűbb az lenne ha valamilyen magas energiatartalmú tápot és féreghajtót kapna. Ha ez nem javít a helyzeten, laborvizsgálatot kell végezni.