3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Tisztelt Kérdező! Ez kifejezetten olyan probléma, amivel az első tünet alkalmával állatorvoshoz kell fordulni. A szemkörnyéki gyulladások könnyen ráterjedhetnek a szemgolyóra, ami a látás elvesztését eredményezi. A kamilla általában gyulladáscsökkentő hatású, de a kezelés első napjaiban fokozhatja is a gyulladást, ezért a szemészetben inkább kerüljük. A pontos teendőt az állatorvosi vizsgálat eredménye alapján lehet megmondani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
T. Gazdi! Abban egészen biztos vagyok, hogy a comb külső felületén nem lehet sérv, kullancs pedig nem nő 6 cm-re. Képek és pontos leírás nélkül ( színe, tapintata, felszíne, szőrrel fedettsége stb....) csak arra tudok gondolni, hogy szövetszaporulatról van szó , ami lehet gyulladásos vagy daganatos eredetű, ez utóbbi jó,- vagy rosszindulatú. Mindenképpen állatorvosra lesz szüksége. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Amig nem 100% a váladék eredete, semilyen beavatkozást nem javasolok.
Nem. Majd 6 hónaposan lesz az.
Nem érdemes semmi logikát keresni a történtekben, a cica minden bizonnyal ösztöneitől vezérelve döntött úgy, hogy eltávolítja a kölykeit, ill. azok maradványait, amelyek valószínűleg már korábban elpusztultak. (Élő kölyköt nem szoktak megenni sem a kutyák, sem a macskák.) Okos tanácsot ebben a helyzetben nem lehet adni, szerintem jobb ezt a dolgot a természetre bízni. (Ott naponta megesiki az ilyesmi.)