31. Basset hound, a vérbeli arisztokrata kutya
Nyugodt természetével, kevés ellenségével és sok barátjával a basset hound egy vérbeli arisztokrata kutya, aki nagyon komolyan veszi magát, ismeri saját értékeit.
Nyugodt természetével, kevés ellenségével és sok barátjával a basset hound egy vérbeli arisztokrata kutya, aki nagyon komolyan veszi magát, ismeri saját értékeit.
A beagle-t a legősibb kutyafajták közé sorolhatjuk. Beagle-k már szerepelnek egy XV. századi írásban, melyben leírják, hogy I. Erzsébet királynő is tartott ilyen kutyát.
Ritkaságnak számító, kiveszőben lévő, több figyelemre érdemes magyar kutyafajta az erdélyi kopó. Ez az ősi magyar kopófajta kitűnően hajt és állít, de a gyerekeket is nagyon szereti.
Magyarországon 10-15 éve még szinte teljesen ismeretlen volt ez a kedves, félelmet nem érző és mindenre kíváncsi kis degu. Ismerkedjünk meg vele!
Az isztriai kopó vizslamunkát is ellátó, jellegzetesen keleti típusú kutya. 40-50 cm magas, különböző színekben előforduló balkáni kopófajta.
Házilagos megoldás lehet paraffin fecskendezése a kloákába és masszírozás. Ha 24 óra alatt nem vezet eredményre, úgy tanácsos állatorvost felkeresni.
A magam részéről sem a szőlőt, sem a hagymát nem ajánlom. Ezeken kívül sok-sok olyan élelmiszer van, ami a kutyáknak is megfelel. Ajánlom figyelmébe Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a kutyám című könyvét. Önmagában az, hogy a kutya mit enne szívesen, nem mérvadó. A csokoládét is szeretik, pedig nem tudják lebontani a teobromint... azaz mérgezést okozhat náluk.
Az aranyhalaknál ez egy elég jellemző tulajdonság :). Ha azon kívül, hogy hosszú normálisnak tűnik, akkor minden rendben van. Az aranyhalak anyagcseréje igen erőteljes, ezért is fontos az erős vízszűrés és a minél nagyobb akváriumok tartásukhoz (a közhiedelemmel ellentétben, ami azon alapszik, hogy egyébként igen ellenálló hal, tehát a rossz körülményeket is képes egyes esetekben meglehetősen sokáig elviselni).
Ritkán fordul elő hüllők esetében epilepszia. A vér kalciumszintjének csökkenésekor viszont gyakran alakulhatnak ki különböző mértékű izomremnegések. A "rángatózások" hátterében leginkább kalcium és D-vitamin hiány szokott szerepelni, amit legtöbbször a helytelen táplálás okoz. Javaslom mindenképp mutassa meg hozzáértő állatorvosnak a teknőst a probléma orvoslása érdekében.
A legtöbb szuka élete végéig tüzel, tehát ez nem szűnik meg ez bizonyos kor elérésével.