346. Degum hőgutát kapott
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
A madárkák teljes gőzzel randalíroznak: ha jól értelmezem a helyzetet, Csipike repülni akarja tanítani Csupikát.
Megunva az újabban rendszeressé vált esti cirkuszokat, madárkáim kaptak még egy "rendes" hintát a kalitkába - fából készültet, nagyot. Olvasónk papagájblogja.
A kutyáknál és a többi háziállatnál máshogy jelentkeznek az allergiás tünetek, mint az embereknél. A kutyák nem prüszkölnek, nem folyik az orruk, hanem bőrükön érzik a problémát. A viszkető pontokon - általában a farkuk tövénél - tarra vakarják, rágcsálják magukat, legrosszabb esetben gennyes sebek is kialakulhatnak.
Tigrisek a felhőkarcolók között? A Vadon munkatársai tanulmányúton jártak New York állatkertjeiben. Most kiderül, hogy milyenek a világ vezető állatkertjei!
1. Lehet azért is, de szerintem mutassa meg egy állatorvosnak kollégának. 2. Nem hiszem, hogy köze van, de ahhoz, hogy célzott kezelést tudjunk adni a kutyusnak előtte meg kell vizsgálni...
Elsősorban a széltől, huzatól, nedvességtől kell őket télen óvni. Figyelni kell rá, hogy naponta többször, tudjanak fagymentes ivóvízhez jutni. Mivel semmi garancia nincs arra, hogy a következő tél is olyan enyhe lesz, mint a tavalyi, így az elhelyezéskor szem előtt tartandó, hogy -25C fokos külső hőmérsékletnél sem legyen a madarak röpdéjében számukra túl hideg. Ez kisvolierben tartott hullámos papagáj esetében -5,-7C fok körüli hőmérsékletet jelent. Amihez minimum fóliaborítás és tartalék energiaforrásként infralámpa szükséges Ha esetleg valami oknál fogva sokkal melegebb helyre, esetleg szobahőmérsékletre kerülnek, akkor már tavaszig nem szabad ismét kitenni őket, mivel az aljtollak gyorsan vedlésre kerülnek, ami olyan mintha kabát nélkül lennének.
Legalább fél évet várjon és olyan kutyust vigyen csak oda, amelyik az összes oltását megkapta már.
Valószínű vemhes a nyuszi- hisz ez a nyöszörgő hang ennek a jele lehet...
Kedves Gazdi! Ha még él a malacka, elsősorban azt javasolnám, hogy valahogy találja ki, hova és hogyan tudja elvinni állatorvoshoz. Ha a közelben nincs is egzotikus szakállatorvos, meg kellene nézni, hogy amit Ön lábtörésnek gondol, mennyire súlyos sérülés, és lehetnek a malackának belső sérülései is. Mivel a tengerimalacok zsákmányállatok, ha nagyon gubbaszt, mozgatáskor sír, nem használja a sérült végtagot, komoly sérülései lehetnek. Ha az orvos azt mondja, felgyógyulhat a malacka, érdemes lenne fájdalomcsillapítót feliratni (pl. Meloxidylt), ez vényköteles, és szükséges ideig adni, ha van törés. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő