346. Degum hőgutát kapott
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
A madárkák teljes gőzzel randalíroznak: ha jól értelmezem a helyzetet, Csipike repülni akarja tanítani Csupikát.
Megunva az újabban rendszeressé vált esti cirkuszokat, madárkáim kaptak még egy "rendes" hintát a kalitkába - fából készültet, nagyot. Olvasónk papagájblogja.
A kutyáknál és a többi háziállatnál máshogy jelentkeznek az allergiás tünetek, mint az embereknél. A kutyák nem prüszkölnek, nem folyik az orruk, hanem bőrükön érzik a problémát. A viszkető pontokon - általában a farkuk tövénél - tarra vakarják, rágcsálják magukat, legrosszabb esetben gennyes sebek is kialakulhatnak.
Tigrisek a felhőkarcolók között? A Vadon munkatársai tanulmányúton jártak New York állatkertjeiben. Most kiderül, hogy milyenek a világ vezető állatkertjei!
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos