3506. A csimpánznak is van öntudata?
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
A baktrián tevének két púpja van, melyek zsírt (nem vizet) tárolnak, ami energiát biztosítanak a téli hónapok alatt.
Emléklap átadásával köszönték meg Dr. Szili Katalinnak az állatvédelem érdekében eddig végzett eredményes munkáját. Hazánkban 1997-ben hozták meg az Álltavédelmi Törvényt "Az állatok életkörülményei Magyarországon" címmel, melyre összesen 450 módosító javaslatot nyújtottak be, ezek egyharmadát sikerült beépíteni a törvény szövegébe.
A szívük súlya 12 kg, a nyakuk 2 méteres is lehet és ultrahangokkal kommunikálnak. A zsiráf az egyik legkülönlegesebb állatfaj a földön…
Sajnálatra méltó, hogy egyes szülők nem hisznek abban, hogy a kutya jó házi kedvenc. Vannak, akik egyszerűen nem értik, hogy milyen előnyös az, ha családtagként ott van egy aranyos és hűséges társ is. A kutyák hangulatot teremtenek a házban, és sok esetben elősegítik a lelki jólétet, sőt fizikai gyógyulás is tapasztalható olyan embereknél, akik valamilyen betegségben szenvednek.
Kedves Emese! A fotó alapján sajnos valóban daganatnak tűnik, melyet azonban diagnosztizálni csak a megfelelő állatorvosi vizsgálatok elvégzésével lehetséges, a szóba jöhető kezelés is ezek függvénye. Egy csaknem öt éves süni már valóban idősnek számít, már szép kort megért. Amit mindenképp megtehetsz érte az az, hogy igyekszel a táplálkozását megkönnyíteni puha és pépes eledelek adásával. Amennyire a fotón kivehető, fogai is hiányoznak már, ami nem meglepő ebben a korban. Minden este áztass be neki forró vízbe egy adag száraz macska/kutyatápot, majd, ha megszívta magát vízzel és felpuhult, öntsd le a maradék vizet és így add a tápot a süninek. Minden este készítsd el frissen. Kínáld többféle puha eleséggel: tojásrántotta (fűszer nélkül), lisztkukac, viaszmoly-lárva, sütőtök, alutasakos vagy alutálkás minőségi nedves cicaeledel, apróra vágott vagy turmixolt vagy darált főtt hús, hal. Akkor is próbáld meg, ha ezeket korábban nem ette meg.Ha pedig csak pépeset-folyékonyat tudna enni, akkor a vízzel felhígított Hill's A/D gyógytápot vagy a vízzel tejszín sűrűségűre kikevert Royal Canin Convalescence Support Instant Diet port ajánlom (ezeket állatpatikában lehet beszerezni), plusz bébiételeket pl. sütőtök csirkehússal.
Nehéz így megmondani, előfordulhat hogy vedlés közben megkarmolta a szemét. Ha nem javul vagy váladékozni kezd nézesse meg állatorvossal. Mire figyelj, ha vedlik a hüllőd?
Kedves Kérdező! A tömör tapintat,fájdalom nélkül mindenkép vizsgálatra szorul.Keresse fel állatorvosát ahol kivizsgálják az elváltozást. Dr.Puskás Gábor
Sajnos kevés az információ a megfelelő szintű tanácsadáshoz.Fontos lenne tudni hogy mit eszik a kutya házi kosztot vagy tápot,ha tápot akkor milyet?A hányás és hasmenés mennyi ideig tart,a táplálékot hányja-e ki vagy csak habos váladékot illetve hogy a hasmenés mennyire híg,milyen színű stb.2. A sántaság okának megállapítása fizikális vizsgálat nélkül lehetetlen.A röntgenfelvételek alapján csont vagy izületi elváltozás nincs tehát az izmokban vagy a talppárnákon kell keresni elváltozást.A milgamma egy b-vitamin komplex gyógyszer ezért talán nem annyira szükséges,Valamilyen kutyának való porcerősítőt javaslok inkább.
A leírás alapján ezek a "rohamok" semmiképpen nem tipikus epilepsziás rohamok. Igazából az is kérdés lehet, hegy ezek a tünetek valóban rohamok-e, nem pedig inkább valami tartósabb idegrendszeri probléma okozza azokat. Könnyen lehet, hogy más ok áll a tünetek hátterében. Én mindenképpen javasolnám gerinc röntgen elvégzését, de akár MRI vizsgálat is szóba jöhet. Véleményem szerint mindenképpen tovább kel vizsgálni a kutyust, és keresni kell a valós okot. Lehet, hogy ezt azonban másik állatorvosnál, ill. rendelőben kellene megtenni.