3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Nem tudom, a hazavitel előtt mikor kapott utoljára enni. Lehet, hogy evett és nem volt éhes újra. Az is nagyon valószínű, hogy még új volt neki a környezet és ezért nem fogadta el az eledelt. Néhány nap biztosan kell neki, amíg akklimatizálódik és ezalatt biztosan nem is fog éhen halni.
Ahhoz, hogy pontosan meg lehessen mondani, mi lehet a duzzanat, személyesen kellene megvizsgálni a tekit. Előfordulhat tályog (vérömleny), daganat, zsírcsomó, bőrgyulladás, amit lát a nyakán. Szerintem érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, így könnyebb eldönteni, hogy csak ártalmatlan dologról van szó, vagy szükséges valamiféle kezelést alkalmazni.
Ne aggódjon, az ivartalanítás rutinműtét, igen könnyen átvészelik a szukák. A seb mérete az operatőrtől függ, általában 10-13 cm, bár nem tudom, milyen termetű kutyáról van szó. Hiszen más a méret egy tacskó vagy német dog esetén. Közvetlenűl a műtét után a fájdalomcsillapítás azért fontos lehet kb. 4-5 napon át. Ne erőltesse a sétát sem, ha nincs kedve hozzá, és laza bélsárt biztosító táplálékot kell neki adni. Csont etetése tilos!!!
Ajánlott a páratartalmat 50-80% között tartani.
Az idős szukák esetében igen gyakori az emlődaganat kialakulása. Maga a műtét - ha szakszerűen végzik - nem túl kockázatos, bár idős állatnál javasolt a műtét előtt vérvizsgálatot végztetni, hogy tisztában legyünk a beteg máj- és veseműködésével. Nem értem, miért akarják kétszer altani és műteni, hiszen az ivartalanítást és a daganateltávolítást egy műtéttel egyszerre meg lehet oldani. Az ivartalanítás valóban szükséges.