3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
A legtöbb rövidorrú kutyánál előfordul az eléggé intenzív könnyezés. Ez amiatt van, hogy a könny nem tud elfolyni a könnycsatornán keresztül az orrüregbe. Így a belső szemzugnál összefutva onnan kicsöppen és ott marad a szemkörüli szőrzeten és ráncokban, a levegőn megbarnul. De előfordulhat, hogy kötőhártyagyulladása van látható gennyes, ödémás elváltozás nélkül (pl. mycoplasma fertőzés, enyhébb lefolyású, idült, tüszős kötőhártyagyulladás, stb.) Száraz kötőhártya- és szaruhártya-gyulladás, közismert neve "száraz szem".Ennek háterében a könnytermelés elégtelensége áll. Tünetei: a kötőhártya és a szaruhártya kiszárad, a megvastagodott vérbő kötőhártyán nehezen eltávolítható, sűrű, nyálkás,sárgásbarna színű nyálka tapad. A szaruhártya homályos erezett, fénytelen. Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy mitől lehet ez nála. Vigye minél hamarobb állatorvoshoz!
Új kiskutya hazavitele nem minden esetben megoldás, de ha már hazavitték, akkor szoktassák össze rendesen a kutyákat: A társ nem mindne esetben megoldás, sőt, sokszor rosszul sül el, ha hazavisznek egy idős mellé egy kölyökkutyát. Kérem olvassa el korábbi cikkünket a témával kapcsolatosan, mielőtt döntene: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Kedves Farkasné! Ha Ön törzskönyvvel rendelkező kiskutyákat tenyészt, akkor valószínűleg oltani és féregetleníteni is elviszi a kiskutyákat. A szokásos vizsgálat során pedig a kiskutya szemét is meg tudja vizsgálni az állatorvos.
Macskák összszoktatása megoldható >> Ha a kandúrt időben ivartlanítja, akkor kevésbé lesz eljárós (ehhez ivaros korszaka előtt kell ivartlanítani: 6 hónapos kora előtt) Kandúr macska ivartalanítása videón >>Kandúr macska jelölgetni sem fog, ha időben ivartéanítjuk >>
Kedves Gazdi! Úgy tűnik, a malackát élősködők támadták meg, de még enyhe fertőzése van. vagy kezdeti szakaszban van. Valószínűleg atkás fertőzés: atkából is többféle található a malacka környezetében. Ha az immunrendszer legyengül, vagy poros forgács beletapad a malackák szőrébe, gyakoribb, hogy elszaporodnak. Ha nincs seb a malackán vagy szőrkopás, akkor javsolt a fürdetés. Kézmeleg, nem túl forró vízzel, babasamponnal vagy gyerekeknek való szappannal, esetleg élősködők elleni samponnal. Javasolt a korpár részre koncentrálni, a bőrt alaposan bedörzsölni, és a szőrt feldörgölni, hogy ne legyenek összetapadások, így segítünk eltüntetni az élősködők fészkét. Aztán alaposan kiöblíteni a szert. Fürdetés után ilyen időben javasolt hajszárítóval alacsony fokozaton megszárítani a bundát, még ha rövidszőrű a malac, akkor is. Azonban magának az élősködőnek a kiirtására legjobbak a cseppek. Pl. Sh Rodemectin, kb 3000 Ft. Egy kg-nál 4-5 csepp, 2-2 a két füle mögé a bőrre, plusz egyet a korpás részre a bőrre (kisebb malacnál arányosan kevesebbet). A csepegtetést 4-6 hétig ismételni kell hetente egyszer, akkorp pusztulnak ki végleg. Ha már esetleg van sebes kaparás, szőrkopás, inkább a csepegtetéssel kell kezdeni, és a fürdetést 4-5 héttel későbbre tenni. A malackák megkopaszodott bőrét jobban kiszáríthatják a fürdetősamponok, és emiatt ott maradhatnak élősködők/újra oda költözhetnek. Ha több malacka van együtt, javasolt az egészségeseket is a kezelés kezdetetkor lecsöppenteni egyszer, különben átadhatják egymásnak. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő