3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
A cicánál valószínűleg feltételes reflex alakult ki, amelyet a simogatás vált ki. Lehet, hogy a simogatást etetés/evés követi vagy követte korában? (Lásd: Pavlov kutyakísérletei a feltételes reflex kiváltására...)
Az álvemhesség valójában áltejelést jelent, semmi köze a vemhességhez, ha nam történik fedezés vagy fogamzás, akkor is kialakulhat. Normál élettani folyamat, csak azért nem szeretjük, mert jelentős viselkedésbeli változást okoz a kutyánál (fészkel, játékot hurcol, nem eszik, nyűgös), valamint a sokszori tejelés emlőgyulladást, esetleg daganatot okozhat. Az első tüzelés után is előfordulhat, kb. a tüzelés utáni 6-8. héten kezdődik.
Lehet, hogy megfázott, illetve felsőlégúti gyulladása van. Kezelni kellene a dolgot, ezért jó lenne elvinni egy állatorvoshoz.
Én nem látom ezt nagy problémának. Egyrészt még fiatal és ezért nincs meg a kellő magabiztossága. Ez idővel meg fog változni és ellesi a többiektől az ugatás fortélyait. Másrészt a legtöbbször az jelent problémát, hogy túl sokat és túl hangosan ugat egy kutya, ami zavarja a környezetét és a gazdáját is. Tehát én nem aggódnék.
A fejrázás sokszor begyhuruttól van, de parazitás fertőzés is okozhatja, ami viszket és ezért rázza, kaparja a fejét. Ha csak ritkán teszi, akkor az természetes viselkedési forma is lehet (azaz: valami rákerült a lábára/csőrére és azt akarja lerázni...).