3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján jó lenne egy alapos kivizsgálás, ultrahang, röntgen, labor ami tisztázhatná, hogy ez mi. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A 4TAPPANCS KUTYAiskolákban mi ezt a BÁZIS kurzusokon tanítjuk, és úgy nevezzük, hogy TILTÁS. Valamilyen erős hang vagy érintés (víz spriccoló) ingerrel meg kell szakítani a kutya viselkedését, még mielőtt eléri a TILTOTT tárgyat. A szájból kivételt, - ösztönösen, - játékos harcnak fogja föl a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen! A pórázra kötést, magyarázkodást nem érti és nem tudja a cselekvéssel összekötni a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen!
A hasmenésnek sokféle oka lehet, még akár az is, hogy nem volt hozzászokva a táphoz. De lehet más is, akár a bolhairtó is, de ezt azonban így nehéz kitalálni. Mindenképpen megnyugtatóbb lenne ha megvizsgálná állatorvos.
Kedves Erzsébet! A szemölcsök kenegetésével kapcsolatos kérdésében - gondolom - TEAFA olajat akart írni. Igen, ezzel lehet ecsetelni a szemölcsöket. Elősegíti a visszahúzódásukat, leszáradásukat. A második kérdésére azt tudom válaszolni, hogy egy ilyen idős kutyánál már elég gyakori az inkontinencia a szalagok megereszkedése, meggyengülése miatt. A kezelés lehetősége nagyban függ attól, hogy mennyi ideje állnak fenn a panaszok, milyen fajtájú és testméretű a kutyus, ivartalanított-e vagy sem, ...; és még jó néhány egyedi sajátságot is figyelembe kell venni ezen tünet kezeléséhez. Ehhez már ajánlatos lenne egy szakembert személyesen felkeresni. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Minden utaztatás és átköltöztetés stressz a halaknak. Ha szakszerű a betelepítés (vízhőfok, ph. azonosság..) ez csökkenthető de egy gyengébb vagy öreg állat nem mindig viseli el ha új medencébe kerül. Nem tudom megmondani mi lehetett a gond de ha csipkelődést is látott akkor valamelyik állat biztosan nem érezte jól magát. A jobb szaküzletekben segítenek az állatok összeválogatásában.