3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Kedves Margit! Nem könnyű a helyzet. Talán meg lehetne próbálni egy viszonylag új rák ellenes szert a Neoplasint, ami biztosan nemárt, viszont elég jó erdményeket produkál a betegség szintentartásában illetve regressziójában. Egy biztos, hogy nem olcsó. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Kellene egy pajzsmirigyhormon vizsgálat, mertlehet, hogy az az oka. Bár ismeretes kutyáknál ún. szezonális szőrtelenség, amit a tobozmirígy teremelte melatonin hormon hiánya okoz. Az előbb viszonylag jól, az utóbbi alig kezelhető. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ez sajnos egy olyan probléma, amin gyakorlatilag nem tudunk segíteni. A háttérben leggyakrabban az ún. hypertófiás járó szívizom elfajulás áll, aminek a lényege, hogy a szívizomzat olyan mértékben megvastagszik, hogy emiatt nem képes a megfelelő keringést fenntartani. Így a vér áramlása lelassul, lehetőséget adva ezzel a vérrögök kialakulására, amelyek aztán elakadnak a érrendszerben. A leírtakból az következik, hogy magának a vérrögnek az eltávolítása nem sokat segítene az alapbaj megoldhatatlansága miatt. A legtöbb ilyen beteg vagy magától elpusztul, vagy előbb-utóbb elaltatásra kerül. Ez utóbbi oka elsősorban a csillapíthatatlan fájdalom, ami miatt nehéz az állat szenvedését nézni.
Nem fogják megbírságolni, de mindig igyekezzenek betartani a határidőket lehetőleg. Probléma akkor lehet, ha épp ez alatt az egy hét alatt megharapna valakit a kutya, és akkor kiderülne, hogy az oltása már lejárt. Betegség miatt is előfordulhat csúszás a védőoltásokban.
Kedves Gazdi! Látatlanban nagyon nehéz megmondani mi áll a tünetek hátterében, minél hamarabb mutassa meg állatovosnak a cicát, ha eddig nem tette!