3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Igen, valószínű, hogy fogváltásról van szó. Ettől csontot ehetne, de én ettől függetlenül nem javaslom a csont rendszeres etetését (legfeljebb puha csirkecsont, módjával!), mert csak gond szokott lenni belőle (beakad, elakad, obstipatio, felsért, megsért...) és az örömön kívül, amit okozunk vele, semmiféle élettani és táplálási előnyt nem jelent.
Esetleg még meg lehet próbálni egy külső-belső parazitairtó cseppet (bőrre kell cseppenteni, állatpatika!) ...hátha! DE: az köztudott, hogy az ilyen magas intelligenciájú madarak nem arra lettek "kitalálva", hogy köztünk éljenek és ez sokszor - még a legjobb ellátás mellett is - viselkedési problémákhoz vezet, leggyakrabban tolltépkedéshez! Mivel mindig magukon ül, épp ezért az egyedül hagyott idő elég lehet neki arra, hogy megsértődjön és unatkozzon! Sajnos ez saját tapasztalat is. Szóval: még több játék, még több foglalkozás, még több változatosság (sőt mindez folyamatosan!!!!) és esetleg helyváltoztatás, nagyobb röpde, esetleg kültéri. De sokszor ez sem segít. Nekem nem lesz többet nagypapagájom :(
Kivel? Egymással vagy velünk, emberekkel? Szerintem a többi élőlényhez hasonlóan: látással, hallással, szaglással, ízérzéssel, érintkezéssel. Ja, és ferromonokkal, ha szexről van szó :)
Nekem 10 másodperc volt! :)) (Lásd alul a kapcsolódó linket.) És figyelmébe ajánlom minden internetező állatbarátnak a www.google.co.hu című oldalt is, ahova beírva a keresett állatot, kitárul a világ! :))
Ha kinti cica, akkor nem valószínű, hogy tüzel télen. Macskáknál amúgy sem szokott feltűnő vérzéssel járni a tüzelés, ezt inkább a viselkedésükből és a péra duzzanatából, nedvességéből lehet észrevenni. Lehet, hogy véres hasmenése van, esetleg férgesség? Ha megint észreveszik, irány az állatdoki!