3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Kedves Tulajdonos! Fokozott étvágy leggyakrabban a cukorbetegség és egy másik hormonális rendellenesség,a Cushing szindróma esetén jelentkezik. A mellékelt laborok nem mutatnak magas vércukor értéket,de nem tudom, ez speciális vérvételi csőbe vett vérből lett- e mérve? A megemelkedett máj enzimek lehetnek egy zsíros májelfajulástól is,ami hormonális betegségek kísérő jelensége is lehet. Az egyetem endokrinológiával foglalkozó állatorvosához menjenek vissza,és kérjék az ezirányú speciális vizsgálatokat. ( vizelet vizsgálat, ACTH terheléses teszt,hasi ultrahang)
Kedves Kérdező! A kutyáját mindenképp vigye el állatorvoshoz, és azt a gyógyszert adja neki, amit majd az állatorvosa felír a számára. A köhögésnek számos oka lehet az allergiától kezdve a szívférgességig, mindenképpen orvosi kivizsgálás szükséges!
Nagyjából 2 hét alatt visszanő, ha seb nem keletkezett. Ha seb is keletkezett, akkor Betadine-nal érdemes lefertőtleníteni. Ha súlyos sérülés történt, akkor pedig orvoshoz vinni.
A kutya számos dologtól megijedhet, például a váratlan hangoktól, a váratlan mozgásoktól, a váratlan emberektől, a váratlan állatoktól, a váratlan tárgyaktól, a váratlan illatoktól.
Igen, a kandúr viselkedése változhat ivartalanítás után. Az ivartalanítás csökkenti a hormonális hatásokat, amelyek a kandúr viselkedését befolyásolják. Az ivartalanítás csökkenti a kandúr agresszív viselkedését.