3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Elképzelhető, hogy nem is négy hónapos? Talált kutyus? Vagy extrém korán érő típus (a természetben bármi előfordulhat)! Esetleg valamiféle hormontermelő betegségről is szó lehet, de ez elég ritka dolog. Ha nem múlik a "roham", irány egy állatorvos.
Friss széna mindig legyen előtte. Eszik majd belőle, ha szükségét érzi. Rágcsálókat ad libitum szoktak etetni (korlátlan mennyiségben kapnak elegséget), és ők döntik el, hogy mennyit egyenek. Nem fog elhízni.
Én nem próbálkoznék ezzel. Az elefánt se játszik törpe selyemmajmocskával!
Perzsa macskáknál az arc orri részének mérete, azaz hogy mennyire rövid vagy hosszú az orra, a típustól, korszaktól és "divattól" függően változott és változik is. Volt időszak, amikor csakis nagyon rövid orrú cicákat tenyésztettek, mert akkoriban ez volt a divat tenyésztők és macskatartók körében. A fajtatisztaság csak a törzskönyvvel igazolható és csak ott fontos, ahol tenyésztésbe állítják az állatokat. Kíállításon is felvezethető keverék vagy nem fajtatiszta macska, így nem "fajtatisztasága" nem csökkenti az értékét, ha nem tenyésztés a célunk.
Szerintem ne kezelje! Jó helyen van az a lyuk. Hacsak nem valami sérülésről van szó. Egy fényképet hasznos lett volna mellékelni.