3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Igen, azonnal el kell kezdeni az oltásokat és amíg nem kapta meg az összeset, addig ne menjen idegen kutyák által látogatott területekre és fokozottan ügyeljenek a higiéniára (kéz- és cipőtalpmosás vagy cipőcsere kutyázás előtt...), nehogy elkapja valamelyik súlyos vírusos fertőző betegséget (parvo, szopornyica).
Az ellés előtti tüzelés után kb. fél évre, vagy amilyen sűrűn rendesen szokott. Elvileg! De néha az ellés miatti regenerálódás miatt előfordul 1-2 hónapos eltolódás. Szóval a biológiát nehéz kiszámítani!
A nagypapagájok többsége képes hang- és beszédutánzásra. E képességük nem feltétlenül fajta-, inkább egyedfüggő. A nemek között sem beszéd- és hangutánzó képesség, sem szelídség, kedvesség tekintetében nincs különbség. Párban tartás esetében a madarak később és kevesebbet tanulnak meg "beszélni", de találkoztam már ellenpéldával is. Ha konkrét elképzelése lenne, akkor forduljon hozzám bizalommal. Fajtamegjelölés esetén bővebb információkkal tudnék szolgálni.
1. Igen, hajlamos a konokságra! Szuka is tud domináns lenni. Iskolába kell járni velük. 2. Igen, ha nem foglalkoznak vele, akkor minden kutya hajlamos csavarogni, illetve a kanok még inkább! Munkakutyaként egygazdás, családi kutyaként nem az. 3. A skót juhász egygazdás többnyire és nagyon csavargós (lásd Lassie!).
A pézsmateknősök általában mindenevők, és fogságban elfogadják a különféle növényi és állati eredetű táplálékokat is. A természetben táplálékukat gyakran a patakok, folyók és tavacskák fenekén keresik meg. Elfogyasztják a teknőstápot is megfelelő szoktatás után. A vizet csak megfelelő szűrőberendezéssel lehet klórmentessé tenni, az adalékanyagok egy része pedig mérgező lehet a teknősök számára.