3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Ez kutya- és parkettafüggő. Egy kis termetű kutya, akinek rendszeresen vágva és koptatva van a körme (koptatás=eleget sétál, szaladgál!) , nem okozhat komoly károkat a parkettán. Amit még tehetsz: ahová bemehet majd a kutya, ott fedd le a parkettát szőnyeggel a lehető legnagyobb felületen.
Attól függ milyen rákról van szó (feltételezem kubai kékrákról, mivel ez a leggyakrabban akváriumban tartott rák). Általánosságban elmondható, hogy a vágott tubifexet, vörösszúnyoglárvát és a lemezes haltápot hajlandóak elfogadni, ezen felül étlapjukon bizonyos növények és egyes fajoknak - ez a kubai kékrákra is jellemző - a halak is szerepelhetnek.
Igen merész dolog volt Öntől bevállalni egy rossz körülmények között tartott mosómedve tartását. Ez az állat, ha nincs nagyon kicsi korától emberekhez szoktatva, akkor nagy eséllyel már nem is lesz szelíd (megjegyzem, ha kölyökkorától is sokat foglalkozik vele, akkor sem biztos, hogy később könnyen kezelhető lesz, főleg ivarérés után). Nehéz mit javasolni, de szerintem vegye fel a kapcsolatot mosómedvetartókkal (nincsenek sokan) vagy valamelyik állatkerttel, akiknek sokkal több gyakorlati (!!!) tapasztalatuk van ez ügyben. Addig is óvatosan kezelje az mosómedvét, mert komoly sérüléseket tud okozni! Dr Fekete Richard
Fajtától, egészségi állapottól a tenyésztő, vagy tulajdonos személyétől (korrektségétől) függ a madarak ára. Tudomásul kell venni, hogy a kakaduk, bár a legkedvesebb, legbújosabb papagájfélék, de nagyon hangosak, kellő foglalkozás híján könnyen válnak tolltépőssé, hangutánzó készségük nem olyan jó mint egy lórinak, amazonnak, netán egy jákónak. Amennyiben ezek figyelembevételével tisztességes, tenyésztői áron szeretne, egészséges fiatal madarat, akkor keressen "magánban".
Legjobb lenne rászoktatni a golyós itatóra. A vizes tál mellé kell akasztani, és amikor mellette van vagy iszik, akkor kicsit megnyomni, hogy csepegjen belőle. Ha így sem használja, akkor vastag, nehéz cseréptálat kell venni, aminek széles a talpa. Kapni kicsiben is ilyet. Lehet feljebb is tenni egy kis fa dobogóra hogy kevésbé tudja teleszórni.