3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Igen az anya egy nap egyszer, pár percig szoptatja a kölyköket. A nyúl teje nagyon tápláló. Mikor szemet nyitnak a kölykök 10-14 naposan már rágcsálnak de nagyon fontos az anyatej is. Valószínű befogadja állatkert vagy vadas park, ott biztosan kapna szakszerű ellátást is. Én sem hagytam volna magukra őket.
Néhány szempontot figyelembe véve elkerülhető, hogy a malacka fertőző betegséget szedjen össze. Ezek közül a leggyakoribb a gomba, ami a tengerimalac lakhelyének rendszeres takarításával kivédhető. Ezen kívül a különböző általában légúti megbetegedést okozó baktériumfertőzések lehetnek veszélyesek az emberre. Ez szintén megelőzhető, ha figyelünk rá, hogy a malacot ne érje huzat, és hogy állandó szobahőmérsékleten legyen. Végül még a szalmonella fertőzést kell megemlíteni, ami nagyon ritka, csak akkor lép fel, ha nem megfelelő minőségű, romlott élelmiszert kap az állat. Emellett, ha bármilyen egyéb betegség tünetét mutatja a malacka, minden vele való érintkezés után alaposan mossunk kezet! A fentiek alapján azt gondolom, hogy kevés figyelemmel minimális a tengerimalactól elkapható betegségek veszélye.
Üdvözlöm! A képről csak az derül ki, hogy ez egy teknős. Nagyon nehéz az azonosítása, mert semmi morfológiai bélyeget nem tudok felismerni. Tóth Péter teknősszakértő segítségével, arra a következtetésre jutottunk, hogy ez egy mocsári teknős (Emys orbicularis), de megtévesztő, hogy nem pöttyös a páncélja, ami ennél a fajnál szokásos, viszont nagyon hasonlít rá! Jobb minőségű fotókkal, több nézetből biztosan meg lehet állapítani, de ez így mocsári teknősnek tűnik! A mocsári teknős egyébként nálunk védett, mint minden hüllő és kétéltű faj! Az egyetlen hazai teknősfaj, eszmei értéke: 50.000 Ft.
Nem kell erőszakkal visszaszoktatni. Majd ha fázik, bemegy...
A fül melegsége teljesen normális, de lehetne láz jele is. Az utóbbi esetben azonban bágyadt, étvágytalan lenne a cica. Tehát szerintem sincs gond.