3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Szia Nem hiszem,hogy a táptól lenne. 1. Jó enne tudni, mivel, hogyan és hányszor fürdeted? Javaslatom: Minél ritkábban fürdesd, a sampont mindig higítsd fel és esetleg használhatsz kutyáknak való balzsamot is a szőrére. Átmenetileg esetleg Gliss Kur-t is fújhatsz rá, bár attól hamarabb zsírosodik a szőre. 2. Öröklötten is lehet rosszabb minőségű a bundája, kb. mint az emberi haj. Bármit teszel rá, akkor sem tudsz rajta javítani (tapasztalat, az enyém is ilyen). 3. A harmadik lehetőség, ami az eszembe ötlött, az az, hogy a másik kutya sokat játszik vele, esetleg tépkedi a bundáját. Az írásodból az derül ki, hogy orvos is látta már és kapott vitamint is. Szóval egészséges, boldog kis kutya. Így látatlanban a fürdésre tippelnék, de ha nincs nagy baja, akkor ne aggódj, ezt a bundát fél éves kora után majd leváltja majd.
Az elszíneződés hátterében többféle ok lehet (az egyszerűtől a bonyolultig). Egy állatorvosi vizsgálat, esetleg mintavétel (labor) közelebb vinne a megoldáshoz.
Egyéb Malawi-tóból származó nem túl agresszív sügérfélekkel tartanám őket együtt, de túl sokat már nem tennék ekkora akváriumba! Amennyiben a felállás a két négyes csapatban nem 1/3 a hímek javára, a jövőben könnyen problémái lehetnek a jelenlegi társítás kapcsán is! Másik kérdésében érdeklődött, hogy mennyi ideig élnek ezen halak: általában elmondható, hogy a halak élettartama tartási körülményektől függően meglehetősen nagymértékben változhat. A hasonló méretű Malawi-tavi sügérfélék jó körülmények között nagyjából 10 évig élhetnek.
Szia Még sosem hallottam, hogy infra lámpa miatt kiritkult volna egy kutya bundája, de nem vitatkozom a tenyésztővel, neki ebben több tapasztalata lehet. Ha viszont tényleg az infra lámpától ritkult meg, akkor csak annyit kell tenni, hogy megszüntetitek az infralámpát és alternatív megoldást kerestek a kis kutya melegítésére, akkor a szőr majd magától szépen visszasűrűsödik. Esetleg adhattok neki egy kis vitamint, az soha sem árt. Ebben az esetben azonban tünetet kezelni felesleges, az okot kell megszüntetni.
Az ivartalanítás optimális idejéről megoszlanak a vélemények szakmai körökben is. Van, aki már egészen fiatal korban javasolja, van, aki az ivarérés utáni időpont mellett teszi le a voksot. Vannak érvek egyik és másik megoldás mellett is. Én az ivarérés utáni időpontot támogatom, amikor a másodlagos nemi jelleg már kialakult (véleményem szerint küllemre szebbek az ilyenkor ivartalanított állatok). A gyógyulási idő kb. 8-10 nap. Ilyenkor vesszük ki a bőrvarratokat.