3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Ami a sebet illeti, a lábvégen, gallér nélkül valóban nehezebb a sebgyógyulás, de meg fog gyógyulni, ne aggódjon. A betadin jó választás, érdemes mindig etetés, vagy séta, játék előtt alkalmazni, hogy eltereljék róla a kutya figyelmét, így nem nyalja le azonnal. Ami a szalagszakadást illeti, nem teljesen világos, hogy melyik szalag sérüléséről van szó, de a hátsó láb miatt feltételezem, hogy a térdízületben található keresztező szalag szakadására vonatkozik a gyanú. Talán valóban érdemes megvárni a lábvég teljes gyógyulását, hogy a sántaság marad-e. Amennyiben az ún. fióktünet kiváltásával keresztező szalag szakadás állapítható meg, az valóban nem gyógyul magától, és javasolt a probléma sebészi megoldása.
A tüzelés az oka, úgyhogy feltétlen az ivartalanítást javasolnám. Ivarzás még eltarthat, és ez idő alatt nem végezhető el a műtét, tehát két lehetőség marad: megvárják a tüzelés végét, és akkor, vagy pedig gyógyszeresen elnyomják, és azután ivartalaníttatják.
A papagájok minimális helyszükségletét az határozza meg, hogy kiterjesztett szárnnyal pár csapást meg tudjon tenni a két ülőrúd között. Ez egy barátpapagáj esetében kb. 40cm-es kalitszélesség és kb. 60cm-es hosszúság. A kalitmagasságnak kisebb a jelentősége, a kis alapterületű, de magas ketrecek alkalmatlanok a papagájtartásra. Tenyésztő elérhetőségét inkább magánlevelezésben kérdezze meg, óvakodjon az önmagukat "tömjénező", interneten "nyomuló" viszonteladóktól.
A teknős párzószervét láthatta. Csak akkor kell vele állatorvoshoz fordulni, ha előesik, és a teknős nem tudja visszahúzni.
Kedves yotsee! A korai és késői ivartalanítás mellett is szólnak érvek és ellenérvek. Sok kérdés érkezett már hozzánk e témában, a linkekre kattintva olvashatja a szakértői véleményeket. Üdvözlettel, Dr. Háziállat