3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
ÁLLATORVOS!!! üdv
Tisztelt Szabó úr! Attól büdös, hogy hallójárat gyulladása van, és a fülváladék rendellenes minőségű. A fültisztító folyadék önmagában csak arra való, hogy a beteg fülben felszaporodott kóros váladékot fellazítsa, és így a kutya akár rázás útján, akár fültisztító tampon segítségével megszabaduljon tőle. Az így kitisztult fülbe azután különféle, az állatorvos által receptre felírt, vagy tőle közvetlenül megvásárolható fülcsepp segítségével történhet maga a gyógykezelés., ami gyakran hetekig is eltarthat. Sok esetben összefüggésben lehet a kutya bűzmirígyének teltsége is a fülgyulladásra való hajlammal, tehát azt is nézesse meg állatorvosával és ha szükséges kezeltesse. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
A leírt viselkedés inkább a tojókra jellemző. A képen lévő gyöngyös-tarka madár szárnyának belső oldalát nézze meg. Ha egy, vagy több szabályos sorban lévő sárga pettyet lát, akkor a madárka mégiscsak tojó. Ha egyszínű fehér, vagy szürke a belsőfelület, akkor hím a madár. Ennek a pettysornak a megléte, vagy hiánya a legbiztosabb támpont az ivarérett nimfák színmutációinak ivarfelismeréséhez. A fiókatollazatban lévő nimfa tojó evező és faroktollai általában sárgás színezetűek, ha szürke a farok, úgy a fonákoldala keresztmintás, míg a hímek kéz és karevező tollai legtöbbször fehérek, illetve a szürke farok fonákja mosott szürkés, piszkosfehér színű. Viselkedésben, formában is van némi eltérés, de ehhez már gyakorlat, némi hozzáértés szükséges.
Üdvözlöm! Egy ilyen visszatérő gyomor-bél probléma esetén el kell kezdeni a kutyus kivizsgálását a következő fontossági sorrendben: -pontos kórelőzmény felvétel, fizikális vizsgálat, bélsár vizsgálat (bakteriológia, parazitológia), vérvétel, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, esetleg RTG és ezek alapján kell elkezdeni a kezelést, célzottan. Üdvözlettel, Dr. Bendzsel Dániel.
A vastagbél gyulladásának több oka lehet. A kérdés megválaszolásához természetesen látnom kellene a kutyát, az eddigi leleteket, és elvégezni az esetlegesen hiányzó vizsgálatokat. Interneten keresztül sajnos nem lehet egy beteg kutyát meggyógyítani. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu