3531. Hogyan isznak a kutyák?
Amikor a kutya iszik, úgy látszik, mintha a víz megállna a levegőben, mielőtt lenyelné azt. De hogyan történhet ez meg?
Amikor a kutya iszik, úgy látszik, mintha a víz megállna a levegőben, mielőtt lenyelné azt. De hogyan történhet ez meg?
Ha valaha életedben láttál már nagy akváriumokat, vagy búvárkodtál, akkor bizonyára számos korallfaj ismerős a számodra. Valószínűleg azt is tudod, hogy a korallok fontos szerepet töltenek be a tengeri zátonyok felszínének kialakításában. A korallok az óceánok legkomplexebb és legváltozatosabb ökoszisztémái.
A thai macska (tradícionális sziámi) úgy néz ki, mint a sziámi. Ez annak tulajdonítható, hogy közös az ősük. Mindkettő thaiföldi Wichienmaat fajta leszármazottja. Olvasd el cikkünket, és tudj meg mindent a thai macskáról!
Főként közép- és dél-Európában láthatunk szarvasbogarat. Nagy-Britanniának a déli és délkeleti részein élnek nagyobb számban.
Amerikai kutatók egy 28 macskából álló csoport viselkedését tanulmányozták. A kutatás előtt minden macskát ivartalanítottak. Egyes macskák rokoni kapcsolatban álltak egymással, mások viszont nem.
Leírásából nehéz eligazodni, hogy a kutyusnak milyen jellegű duzzanatai és hol jelentkeznek. Mivel tüzelést említ, feltehetően ezzel függ össze és az ilyenkor kialakuló hormonális változások (ösztrogén szint emelkedése) állhat a jelenség hátterében. Ha ez ismétlődő hüvelyelőeséssel is társul, akkor a kutya ivartalanítása illetve az előesett hüvelynyálkahártya plastikázása a megoldás.
Kérdését olvasva elállt a lélegzetem, hogy 17 éves kutyája vemhes és egyáltalán felmerül a kérdés Önben lehet-e probléma. Röviden válaszolok, ha tényleg vemhes, és nem egy hatalmas hasűri daganat miatt nőtt meg a has mérete, akkor sürgősen ki kell vizsgálni a kutyát, szív-vérkeringés, máj-, vesefunkciós vizsgálatokat kell elvégeztetni. Ha ezek megfelelőek, és valóban vemhes, akkor lehet várni az ellést, felkészülve arra, hogy lehetnek komplikációk. Ha nem jók az eredmények, akkor kezelést kell alkalmazni, támogatni a szervek működését. Esetleg a megelőző műtéten is el lehet gondolkodni, de csak akkor, ha az állat egészségi állapota megengedi az altatást. Szóval a helyzet nem egyszerű és számos kockázatot rejt magában.
Ha a szőr hullása természetellenesen sok - pld. nagyobb foltokban -, akkor ajánlatos orvoshoz fordulni, egyéb esetben a jelenség természetes is lehet, pl. őszi vedlés.
A nyúl folyamatosan ivarzik és a petesejt leválás csak a párzáskor történik meg. Ezért tart ilyen sokáig az ivarzás. Legegyszerűbb módja a probléma megoldásának az ivartalanítás. A hormonális fogamzásgátlásra is van mód, bár erre kifejezetten törzskönyvezett készítmények nem állnak rendelkezésünkre.
A tolltépés leggyakoribb oka az unalom, de előfordul, hogy valamiféle szőr-bőr betegsége van. Az első esetben mindenképpen párt kellene neki szerezni, illetve nagy méretű kalitka szükséges sok-sok játékkal és mégtöbb foglalkozás, beszélgetés, törődés! A második lehetőség miatt viszont jó lenne megmutatni állatorvosnak.