351. A lótartás kulisszatitkai - videón
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Ha külföldre megyünk nyaralni kedvencünkkel, nem árt előre érdeklődnünk, hogy milyen speciális betegségek leselkednek ránk. Kukla Miklós megmondja.
Miért tiltja tábla egyes helyeken a kutyasétáltatást? Mi történik, ha a gazdit mégis rajtakapják? Ha tiltás van, miért nincs sétáltatásra kijelölt terület? Jó lenne megtudni!
Elfogult gazdiként nehéz megállapítani, hogy kutyánk testsúlya optimális-e, vagy lassan olyan kövér lesz, hogy gurul. Kukla Miki mutat egy egyszerű trükköt, amivel ez gyorsan megállapítható!
Megjelent egy új kutyás lap, Kutyatár néven – a postaládákban. A Pedigree kutyatápot népszerűsítő kiadványt postán kapják azok, akik korábban részt vettek az eledel forgalmazójának nyereményjátékain.
Kedves Olvasónk! Előfordulhat, hogy valóban fújnak - ezzel nemtetszésüket fejezik ki.
Nem tudom megmondani mi történne, mert ilyen jellegű tapasztalatokról nem tudunk semmit. A bőrgombásodásnak minden esetre nem ez a gyógymódja, ez biztos. Állatorvoshoz kellene vinni a kicsiket!
Kedves Lilla! Kutyusa, ha biztosan nem beteg - ugyanis a betegség egyik jele az étvágytalanság - akkor lehet, hogy csak egyszerűen válogatós. Ezen kívül az étvágytalanságot még számtalan ok kiválthatja: pl. fájdalom, láz, belsőszervi betegség, stb., de oka lehet akár egy háttérben meghúzódó fejlődési rendellenesség is. Ezt otthon nem lehet kideríteni, ezért javaslom, vigye el a kezelő állatorvosához, ahol egy alapos kivizsgálás után ki fog derülni, hogy kedvence étvágytalanságát milyen egészségügyi probléma okozza, illetve az is, ha ilyen nincs, és pusztán nevelés, szoktatás kérdése, hogy hogyan eszik a kutya. Minden jót kívánok: Dr. Kopócsi Andrea
Mivel a cica nem tud enni és inni, feltétlen szükség van állatorvosi segítségre.
Általános 'aranyszabály' a több macskát tartóknál, hogy mindig legyen eggyel több alom, mint ahány macska. Ennek célja, hogy a macskák közötti konkurencia, rivalizálás és az ezekhez kapcsolódó esetleges jelölés ne egyetlen alomra koncentrálódjon.