3551. Naki’o, a kutyus robotlábakon szaladgál
Naki'o, a világ első ebe, akinek mind a négy lábát robotlábak helyettesítik. A kutya teljes életet él a protéziseknek köszönhetően.
Naki'o, a világ első ebe, akinek mind a négy lábát robotlábak helyettesítik. A kutya teljes életet él a protéziseknek köszönhetően.
Remény, a hófehér cica testében majdnem 30 lövedék volt, a macsek a lövést és a műtétet is túlélte.
Hatalmas meglepetés érte az egyik budapesti napközis tábor diákjait, amikor Vastag Csaba és Vastag Tamás, Keresztes Ildikó, Fábián Anita és Tornóczky Anita az Állatvédőrség Cerberos munkacsoportjával karöltve ellátogatott hozzájuk, hogy játékos feladatok segítségével felhívják a figyelmet a felelősségteljes állattartásra.
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Egy piton két fejjel, vagy két piton egy testtel? Akárhogy is nézzük, elég durva látvány.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.