3561. Az egyedüllét traumát okoz a kutyáknak
Az egyedül otthon hagyott kutyák ugyanolyan magányosnak érzik magukat, mint a szüleik által elhagyott gyerekek - állítják brit szakemberek.
Az egyedül otthon hagyott kutyák ugyanolyan magányosnak érzik magukat, mint a szüleik által elhagyott gyerekek - állítják brit szakemberek.
A legnagyobb szarvasfaj hatalmas agancsokat növeszt, amelyek akár az 1.8 métert is elérik. Alaszkában nem ritka vendék a háznál.
A szigorú szabályozások ellenére riasztóan sok védett és fokozottan védett madarat pusztítanak el Európában. Ha a kormányok nem biztosítják a törvények betartatásához szükséges forrásokat, a helyzet nem fog változni a jövőben sem.
420 cetcápa gyűlt össze a mexikói Yucatán-félsziget partjai mentén, az eddigi felmérések szerint ez volt a legnépesebb cápacsapat.
Sokan vagyunk, akik rajongunk a sündisznókért, és szeretnénk házi kedvencként tartani. De valójában milyen sünt, és hogyan tarthatunk háziállatként?
Adható, emellett még A- és E-vitamint tartalmazó táplálékkiegészítőket javaslok.
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Üdvözlöm, Megpróbálom összefoglalni.. külön-külön a válaszokat: 1-a násztánc úgy néz ki, hogy a hím teknős a másikkal szembe fordulva tenyerét kifelé fordítva, fejét behúzza és a lábvégeit rezegteti... Az Ön által leírt magatartás nem tűnik násztáncnak. 2-Fiatal teknősökre nem jellemző az ivari magatartás ivarérés előtt 3-Az ivarérés nem kor, hanem inkább méret függő, gyors növekedés esetén akár 2-3-4 évesen is ivarérett lehet egy teknős. 4-Nemektől függetlenül a későbbiekben ELŐFORDULHAT, hogy a két teknős összeverekszik... Viselkedésüket érdemes figyelemmel kísérni, és ha esetleg kárt tennének egymásban elkülöníteni őket. Üdv-Dr. Schütz Éva
Kutyák esetében az inzulin injekció beadásának nincs alternatívája (az embernél működő tablettás kezelés nem ad megfelelő eredményt). Ebből kiindulva meg kell oldani az injekció rendszeres beadását. Az injekció beadásához szóba jöhet szájkosár alkalmazása, pórázzal történő rögzítéssel (kikötés); segéderő igénybevétele; kezelő ketrec alkalmazása, stb. Tapasztalatunk szerint az állatok idővel megszokják a rendszeres injekciózást.
A szakszerűen elvégzett karomvágás nem okoz nagyobb sokkot a madárnak, de ha bizonytalan a kivitelezésben, akkor érdemesebb felkérni erre rutinos madarászt, vagy állatorvost. Ha nem kézszelíd a madárka, akkor kifogáskor legpraktikusabb a szobát lesötétíteni. A villany le, illetve felkapcsolásához érdemes segítőt kérni. A madarat egy határozott mozdulattal kell megfogni(ha fél a csípéstől használjon kesztyűt, vagy kisebb törölközőt). A szoba kivilágítása után körömcsipesz segítségével egyetlen metszéssel kb.8mm hosszú karmot hagyjon meg. Ez pontosabban meghatározható, ha fény felé fordítja a madár lábát. A karom szaruanyagán átlátszik egy vérér, aminél 1 mm-rel hosszabb legyen a meghagyott karom. A dörzspapirral bevont ülőrúd helyett természetes faágat javaslok.