3561. Az egyedüllét traumát okoz a kutyáknak
Az egyedül otthon hagyott kutyák ugyanolyan magányosnak érzik magukat, mint a szüleik által elhagyott gyerekek - állítják brit szakemberek.
Az egyedül otthon hagyott kutyák ugyanolyan magányosnak érzik magukat, mint a szüleik által elhagyott gyerekek - állítják brit szakemberek.
A legnagyobb szarvasfaj hatalmas agancsokat növeszt, amelyek akár az 1.8 métert is elérik. Alaszkában nem ritka vendék a háznál.
A szigorú szabályozások ellenére riasztóan sok védett és fokozottan védett madarat pusztítanak el Európában. Ha a kormányok nem biztosítják a törvények betartatásához szükséges forrásokat, a helyzet nem fog változni a jövőben sem.
420 cetcápa gyűlt össze a mexikói Yucatán-félsziget partjai mentén, az eddigi felmérések szerint ez volt a legnépesebb cápacsapat.
Sokan vagyunk, akik rajongunk a sündisznókért, és szeretnénk házi kedvencként tartani. De valójában milyen sünt, és hogyan tarthatunk háziállatként?
Amennyiben egy kifejlett, ivarérett korú állatról van szó, akkor egy alapos megfigyelés során összehasonlítja az adott kutyafajta un. ´fajtastandardjával´. (www.fci.be) Amennyiben megegyezőnek találja (gyakorlatilag ugyan ezt kell/kellene csinálnia a fajtakiállításokon a bíróknak is !) A kölyök kutya esetén, amennyiben mind a két szülő rendelkezik törzskönyvvel, akkor a szülők és a kölyök DNS vizsgálata adhat egyértelmű eredményt. Csak a kérdés már egy korábbi állapotra is visszavezethető, ugyan is közismerten a korrupció okán olyan kutyák is rendelkeznek törzskönyvvel amelyek eltérnek az adott fajta fajtaleírásától.
Mindig legyen előttük tiszta alom, lehetőleg külön mindegyik állatnak saját. Amelyik rossz helyre piszkít, azt keményen meg kell dorgálni (szóban!). Az alomtálcákat naponta el kell mosni, hogy teljesen szagmentesek legyenek.
Ha a fűtött lakásban lett elszállásolva, akkor szabadon engedés előtt fokozatosan vissza kell szoktatni a hidegebb időhöz. Amennyiben probléma nélkül elfogadja az eleséget, nem vergődik a kalitban, akkor érdemes lenne elengedésével egy napsütéses időszakot megvárni, mikor napközben 10 fok fölé emelkedik a hőmérséklet. A lényeg, hogy a márciusban már szabad legyen, mivel ekkor már nagyon közeleg a párválasztások időszakának vége . Kihelyezett odúval, etetővel elérhető, hogy a ház körül maradjon, szerencsés esetben szaporodjon is.
Létezik többféle táp (Royal Canin, Hill´s, Eukanuba stb.) és kiegészítő (Dermanorm, Lavet stb.), de elsősorban a szőrhullajtás okát kellene megkeresni, ami valóban hormonális ok is lehet, de összefüggésben lehet a műtéttel is...
Ilyen jellegű bódítószer nincs, azonban megpróbálhatnák természetes úton koptatni a körmeit. Lehet kapni un. kaparófákat. Ha hozzászokik ennek használatához, nem kell többé bajlódni a karomvágással.