3571. A galamb nem felejt
Az arcvonások alapján képesek felismerni, illetve megkülönböztetni egymástól az embereket a vadon élő, idomítatlan galambok, még a ruházat átcserélése sem téveszti meg őket - derült ki egy új tanulányból.
Az arcvonások alapján képesek felismerni, illetve megkülönböztetni egymástól az embereket a vadon élő, idomítatlan galambok, még a ruházat átcserélése sem téveszti meg őket - derült ki egy új tanulányból.
Bemutatunk négy árva cicust a "Cica gazdikereső" védencei közül.
Hőségriasztás és erős UV-sugárzás idején állataink is veszélyben, életveszélyben lehetnek - ha nem teszünk semmit védelmükben, ha nem biztosítunk számukra vizet és árnyékot, az állatkínzásnak minősül! Minden évben sok kutya pusztul el amiatt, hogy gazdáik kint hagyják őket a tűző napon!
Világszerte több, mint 40 nyúlfaj él, de a házinyulak minden fajtája egyetlen fajtól, az üregi nyúltól (oryctolagus cuniculus) származik. Csak családi szinten van származási kapcsolat a mezei nyúllal (Lepus europeus).
A magyar vizsla hamarosan a Hungaricumok közé fog hivatalosan is tartozni. Még sem becsüljük meg eléggé ezt a nemzeti kincset.
Sajnos a leírás alapján nem igazán tudom behatárolni, hogy ezek milyen legyek lehetnek, de általában nem szokott betegséget okozni ha az állatok elfogyasztanak ízeltlábúakat. (Gondoljon csak arra, hány állatfaj kizárólagos táplálékát jelentik a különféle rovarok!) A rendszeres féregtelenítés viszont ettől függetlenül helyeselhető.
Valószínűleg a tünet a két kutya rendezetlen kapcsolatára, valamilyen rangsorproblémára vezethető vissza. A kan kutya leírt tünetei nagyon erős stressz helyzetre utalnak és az engedelmessége valamilyen oknál fogva félelem alapú. Befolyásoló tényező lehet a szuka kutya esetleges tüzelés előtti/utáni állapota is. Csak mind két kutya megfigyelését követően, a tartási körülmények ismeretében lehet az okokat feltárni és azt követően megoldást találni.
A képen látható madár tojó ivarú, így hangutánzásra nem sok esély van. Az ausztrál papagájok többsége kifejezetten kedveli a fürtöskölest (csumiz), talán azzal próbálkozzon.
Pontos ovulációdiagnosztikára lenne szükség a fedeztetés optimális idejének meghatározása érdekében. Valószínűleg még nem alkalmas a szuka a vemhesítésre, ezért nem engedi közel a kankutyát.
A deguknál szokásos sárgás fogszín az egészség jele. Ha ez változik (sötétebb vagy világosabb lesz), akkor ez majdnem mindig betegségre utal. Nem megnyugtató hogy még a szőre is hullik. Az is lehet hogy a fogproblémák miatt nem tud rendesen enni, ezért hiánybetegség alakult ki. A foga nem fog újra kinőni. Olyan ételt kell adni, amivel így is elboldogul. feltétlenül meg kell mutatni állatorvosnak.