3591. Sztárok az Állatvédőrség kötelékében
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
London, 2011. július 20., szerda (MTI) - Pillesúlyú kutya futamított meg két nehézfiút az Egyesült Államokban és akadályozott meg bolti rablást.
Hetente átlagosan három-négy komoly állatkínzásos esetet jelentenek be, de a valóságban ezen esetek száma sokkal nagyobb. Ezek felderítésére és megszűntetésére esküdött fel vasárnap Budapesten 300 civil, akik részt vettek az Országos Állatvédőrség első jogi és gyakorlati képzésén és sikeres vizsgát tettek.
A sok jó kis helyen is elfér elven épített panellakásokban elég nagy művészet érdemi állattartást folytatni. A csüggedőknek itt a remény: horgászhal.
Gyors anyagcsere és nem megfelelő tartás esetén gázok fejlődnek a hal beleiben. A tömör aranyhal ilyenkor a felszínre tör.
A békés, öreg cica mindennapjait biztos megzavarta a fiatal és lelekes cica érkezése, nem csoda, hogy elsőre nem fogadja túlzott lelkesedéssel a játékos támadásokat. Nem hiszem, hogy sok mindent tehetünk, a cicák egymás között kell, hogy kialakítsák a távolságot vagy közelséget, ahogy ez nekik megfelel. Remélhetőleg az idős cica idővel megenyhül a fiatal irányában, a fiatal pedig megtanulja, hogy hol a határ. Egy cica, két cica...az első találkozás
Sajnálom, hogy ekkora trauma érte önt, de megnyugtató, hogy a hullamerevség megjelenése a biztos halál egyik jelensége. Ebből az állapotból már újraélesztés sem lehetséges. A halál beállta után minimum két óra elteltk, mire elkezdődik a merevedés a fejen és lassan halad a test hátsó része felé.
Kedves Anita! Érdemes lenne orvoshoz vinni a madarakat. A soványság a szegényes táplálásra is visszavezethető. Amennyiben már mageleséget nem fogyasztanak el és még nem próbálta, akkor fürtöskölest kellene adni nekik. Ha nem túl gyenge a madár, akkor ezt nem szokta visszautasítani. Vitaminból az E+szelént javasolnám, bár ezt is túl lehet adagolni. A Hepa-Pet tabletta, mint minden májvédő, a máriatövismag hatóanyagát, a szilimarint tartalmazza és több vitaminnal is kiegészítették. Viszont, ha figyelembevesszük, hogy egy tabletta 10ttkg élőtömegre számítandó, akkor igen rendesen sikerült ezt is túladagolni. A Legalon hatóanyag sziontén szilimarin, így felesleges volt ezeket kombinálni. Ha megeszik a madarak a máriatövismagot, akkor azt kellene nekik adni, bár egy jó időre elfelejthetőnek tűnik a májvédő, az előzményeket tekintve. Ha nem eteti a főtt tojást, vagy a magas fehérjetartalmú lágyeleségeket és a magkeverék összetétele nem haladja meg a 15%napraforgó tartalmat, úgy az eleség már meglehetősen "köszvénybarát". A vitaminokat nem kellene erőltetni, hacsak hozzáértő állatorvos, megfelelő diagnózis felállítása után mást nem mond. Egy röpdében tartott nimfa napi magkeverék igénye 3-4g körüli, a vitaminokat pedig ne ad-hoc alapon, hanem literre előírt pontos adagolás szerint adja a madaraknak. Általában 1ml/l a folyékony gyógyszerek, vitaminok adagolása. Ennek kimérésére szerezzen be egy kisebb 1-2ml-es fecskendőt. Az egy dl-es itatóedénybe 0,1ml vitamint/gyógyszert mérjen ki, hacsak más adat nincs az adagolási utasításon. Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak Papagájok: gondozási 1x1
A megfelelő alap immunitás kialakításához szükséges oltások száma függ a felhasznált vakcinától és az adott helyen lévő fertőzésveszély mértékétől.Nálunk a fertőzések kialakulásának veszélye nagyobb ezért tartjuk szükségesnek az összesen 5 oltásból álló alap immunizálást.Ahol a fertőzésveszély kisebb ott elegendő lehet a 3 oltás is a megfelelő szintű védettség kialakításához.
A leírtak alapján a por miatt kialakult hurutos gyulladásról lehet szó az orrjáratban.A szervezet immunrendszere képes lehet legyőzni ezt a helyi gyulladást de ha nem szűnik meg néhány napon belül akkor mégiscsak egy állatorvos szakértő közreműködésére lesz szükség. Mit kell tudnia egy patkány gazdijának?