3591. Sztárok az Állatvédőrség kötelékében
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
London, 2011. július 20., szerda (MTI) - Pillesúlyú kutya futamított meg két nehézfiút az Egyesült Államokban és akadályozott meg bolti rablást.
Hetente átlagosan három-négy komoly állatkínzásos esetet jelentenek be, de a valóságban ezen esetek száma sokkal nagyobb. Ezek felderítésére és megszűntetésére esküdött fel vasárnap Budapesten 300 civil, akik részt vettek az Országos Állatvédőrség első jogi és gyakorlati képzésén és sikeres vizsgát tettek.
A sok jó kis helyen is elfér elven épített panellakásokban elég nagy művészet érdemi állattartást folytatni. A csüggedőknek itt a remény: horgászhal.
Gyors anyagcsere és nem megfelelő tartás esetén gázok fejlődnek a hal beleiben. A tömör aranyhal ilyenkor a felszínre tör.
Mind a három kismalacot meg kellene mutatni állatorvosnak, nem csak a szemprobláma miatt, hanem ez a viselkedés adódhat vitamin- vagy nyomelemhiányból, esetleg nem jutnak elég táplálékhoz. Mindenesetre ez nem normális, meg kell találni az okát, és kezelni kell!
A törött lábat minden esetben rögzíteni szoktuk egy merev kötéssel, hogy a törött csontvégek jól forrjanak össze. A kötést legalább 4 hétig viselnie kell a kis állatnak, amit idönként orvosi felügyelet melett le kell cserélni. Az esetleges fertőzések ellen antibiotikum adása javasolt, amit bélflóra-regenerálóval kell kiegészíteni, és természetesen nagyon fontos a vitaminok nagyobb dózisban történő adása is. A törött lábat, vagy akár a kötést a társak piszkálhatják, ezért javasolt a beteg állatot külön tartani.
A fog kieshetett teljes gyökérrel, ilyenkor már nem nő ki a fog újból, esetleg bent maradhatott egy gyökérdarab, akkor regenerálódhat a fog. Ha a törpehörcsög nem szeretne enni, az sosem jelent jót. Elképzelhető, hogy a foghiány akadályozza meg őt az evésben. Meg kell próbálni összeaprítani az eddig is kapott eleségét, és így adni neki. Ha ennek ellenére sem szeretne enni, el kell vinni állatorvoshoz.
Az álvemhesség megjelenése és tünetei nem ritkák a nyusziknál. Ha nem jelentkezik túl gyakran, illetve a kísérő tünetek enyhék, akkor nem lesz ebből egészségügyi problémája az állatnak. Amennyiben gyakrabban fordul elő, és hosszan tartó a folyamat, illetve egészségügyi romlást jelent a nyuszinál, érdemes elvégeztetni a műtétet. Az operáció nem változtatja meg a kis állat viselkedését.
A szem és a bőr tünetek összefügghetnek, de nem valószínű, hogy a szemcsepp az oka. A leírtak alapján nagyobb baj lehet a malaccal, ami mindenképp kezelést igényel. Depresszió nem jellemző rájuk.