3591. Sztárok az Állatvédőrség kötelékében
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
London, 2011. július 20., szerda (MTI) - Pillesúlyú kutya futamított meg két nehézfiút az Egyesült Államokban és akadályozott meg bolti rablást.
Hetente átlagosan három-négy komoly állatkínzásos esetet jelentenek be, de a valóságban ezen esetek száma sokkal nagyobb. Ezek felderítésére és megszűntetésére esküdött fel vasárnap Budapesten 300 civil, akik részt vettek az Országos Állatvédőrség első jogi és gyakorlati képzésén és sikeres vizsgát tettek.
A sok jó kis helyen is elfér elven épített panellakásokban elég nagy művészet érdemi állattartást folytatni. A csüggedőknek itt a remény: horgászhal.
Gyors anyagcsere és nem megfelelő tartás esetén gázok fejlődnek a hal beleiben. A tömör aranyhal ilyenkor a felszínre tör.
Ha a tengerimalac olyan tünetet produkál, amely a szavak szintjén kevésbé jól leírható, mintha megmutatnánk egy szakembernek, ne késlekedjünk már az első pillanatban sem elvinni az állatot személyesen a legközelebbi állatorvoshoz! Ezen túllépve azt gondolom, hogy a probléma feltétlenül orvosi beavatkozást igényel. A leírás alapján egyrészt biztosra vehető, hogy sérült az állat szaruhártyája, amelyre szaruhártya regeneráló készítményt kellene alkalmazni, melyet csak az orvos tud felírni (Pl.: Corneregel). Másrészt a genny alapján, a bakteriális fertőzést is kezelni kell valamilyen antibiotikum tartalmú készítménnyel (Pl.: Brulamycin, Tobrex, Tobradex), melyek szintén vénykötelesek. Jómagam nem vagyok állatorvos, de tenyészetünkben időnként előfordul, hogy a széna okoz hasonló szemsérüléseket, és a fenti készítmények eddig hatásosnak bizonyultak. Az Ön esetében a probléma akut jellegét tekintve a gyógyszeres kezelés mellett fontos lenne a malacka szemét tisztán tartani, az ürülő váladékot eltávolítani. Erre a legjobb megoldás, ha borsav oldatba mártott vattával időnként áttörli a beteg szemet. A Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karán, az Egzotikus Osztályon biztos vagyok benne, hogy tengerimalaca a megfelelő ellátásban részesülhet, és Ön minden további kérdésére választ kaphat.
Mostanra az ürülékkel valószínűleg távozott a kavics. Ha mégsem, akkor érdemes elvinni egy röntgenre.
Nem kell hozzá engedély, de azért elég veszélyes.
Mindkét kérdésére igen a válasz, vannak ezekre a célokra megfelelő szerek. Javaslom, keressen fel egy állatorvost, aki majd segít a konkrétumokban!
A parazitás bőrfertőzéseknek (atka, gomba) általában a szőrhiányos területek mellett egyéb kísérő tünetük is van: bőrhámlás, korpásodás, sebesedés. Az Ön leírása alapján ezért nem élősködő okozta szőrkopásra gondolnék, hanem hormonális eredetűre. A tengerimalacoknál ugyanis a hasi részen keletkezhetnek szőrhiányos területek petefészekciszta esetén is. Javaslom, hogy első lépésben zárja ki a paraziták jelenlétét! Sem az atkaelleni sem a gombaelleni kezeléssel nem árt a malacka egészségének. Állatpatikában atka ellen keresse az SH-Rodemectin nevű készítményt, ezzel a hét egy adott napján csöppentsen egyet-egyet a malac mindkét füle mögé, és a kezelést ismételje meg a következő két héten is ugyanezen a napon! Ezzel párhuzamosan gomba ellen hatásos lehet a humángyógyszertárban vény nélkül kapható Canesten krém. Kenjen a szerből a szőrhiányos területre reggel és este! Ha a szőr nem kezd el visszanőni az elkövetkező 10 napban, érdemes lenne az állatorvost felkeresni, aki megállapíthatja, hogy a tengerimalacnak komolyabb baja van-e. Sajnos petefészekciszta esetén a műtét elkerülhetetlen.