3591. Sztárok az Állatvédőrség kötelékében
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
London, 2011. július 20., szerda (MTI) - Pillesúlyú kutya futamított meg két nehézfiút az Egyesült Államokban és akadályozott meg bolti rablást.
Hetente átlagosan három-négy komoly állatkínzásos esetet jelentenek be, de a valóságban ezen esetek száma sokkal nagyobb. Ezek felderítésére és megszűntetésére esküdött fel vasárnap Budapesten 300 civil, akik részt vettek az Országos Állatvédőrség első jogi és gyakorlati képzésén és sikeres vizsgát tettek.
A sok jó kis helyen is elfér elven épített panellakásokban elég nagy művészet érdemi állattartást folytatni. A csüggedőknek itt a remény: horgászhal.
Gyors anyagcsere és nem megfelelő tartás esetén gázok fejlődnek a hal beleiben. A tömör aranyhal ilyenkor a felszínre tör.
Sajnos a kép alapján nem dönthető el, hogy a sérvvel mi a teendő, azt csak fizikális vizsgálat alapján tudnám eldönteni. A végleges szőrzet kb. fél éves korra alakul ki. Zsömböly Miklós
Valószínűleg allergiás és/vagy parazitás eredetű betegségről van szó, de kedvencét feltétlen állatorvosnak kellene látnia, mert a háttérben komolyabb probléma is lehet, aminek házi megoldása nem lehetséges. Úgyhogy csak egy állatorvos kollega felkeresését javasolhatom. Dr Fekete Richard
Fiatal teknősök esetében nehéz a nemek egyértelmű meghatározása, ivarérett korban azonban sokkal könnyebb a helyzet. A főbb különbségek a következők: 1. Hímek mellső lábain sokkal hosszabb karmok találhatók, mint nőstényeknél 2. Hímek esetében a farok sokkal vaskosabb és hosszabb. A kloákanyílás távolabb található a farok alapjától mint nőstények esetében, gyakran túl is lóghat a páncél szélén. 3. Hím állatok haspáncélja inkább homorú, míg nőstényeknél inkább domború (de kivételek mindig vannak)
Nőstény ékszerteknősök gyakran raknak tojásokat anélkül, hogy hím teknőssel együtt lettek volna. Ezek a tojások rendszerint terméketlenek és nem fog teknős kikelni belőle. Tojásrakás során gyakori probléma, hogy a teknős nem talál megfelelő fészket és ez esetben a vízbe rakja le a tojásait. Javasolt a teknőst alaposan megvizsgálni, mert sokszor további tojások is lehetnek még benne.
Ezt így nem lehet tudni. Meg kell mutatni állatorvosnak.