3591. Sztárok az Állatvédőrség kötelékében
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
London, 2011. július 20., szerda (MTI) - Pillesúlyú kutya futamított meg két nehézfiút az Egyesült Államokban és akadályozott meg bolti rablást.
Hetente átlagosan három-négy komoly állatkínzásos esetet jelentenek be, de a valóságban ezen esetek száma sokkal nagyobb. Ezek felderítésére és megszűntetésére esküdött fel vasárnap Budapesten 300 civil, akik részt vettek az Országos Állatvédőrség első jogi és gyakorlati képzésén és sikeres vizsgát tettek.
A sok jó kis helyen is elfér elven épített panellakásokban elég nagy művészet érdemi állattartást folytatni. A csüggedőknek itt a remény: horgászhal.
Gyors anyagcsere és nem megfelelő tartás esetén gázok fejlődnek a hal beleiben. A tömör aranyhal ilyenkor a felszínre tör.
Amennyiben sikerült teljes mértékben kiszabadítani a kis gyíkot sérülések nélkül, úgy lehet reménykedni a felépülésben. Ha a kiszabadítás után hamar elszaladt az bíztató jel. Sajnos a légyfogóba (illetve ilyen a ragacsos egérfogó is! ) ragadt kis állatokat sokszor csak későn veszik észre, amikorra már nagyon legyengültek. Néha nem sikerül sérülés nélkül kiszabadítani a ragasztóból őket. A legyengült állatokat elméletileg pár napig gondozni, etetni, felerősíteni kellene, valamint szükség szerint gyógykezelni. Nem szabad elefelejteni azonban, hogy a Magyarországon előforduló hüllők védettek és csak engedély birtokában szabad fogságban tartani őket.
Kár volt magatokhoz szoktatni, ha tudtátok előre, hogy télen már nem tudtok róla gondoskodni. Fotózd le és próbálj neki gazdit keresni, hátha akad egy befogadó. Itt a Haziallat.hu oldalon is felteheted a hirdetést az Apróhirdetés rovatba. Szobacicának semmiképp nem szeretnétek őt befogadni?
Nem igazán világos előttem a szituáció! Ha egy láb csontja el van törve, azt meg kell operálni (összecsavarozni, lemezekkel rögzíteni, vagy más módon szakszerűen ellátni). Nem tudom, mit jelent a "helyretette" az állatorvos? A gennynek látszó folyadék valószínűleg genny (mi lenne más). Én azt javasolnám, keressék fel az állatorvost, és kérjenek alapos vizsgálatot (röntgent) és ennek alapján újabb terápiás javaslatot. Ha ez ennél az állatorvosnál nem megoldható, akkor fel kell keresni másikat.
A bélcsavarodásnak kifejezett tünete lehet a folytonos öklendezés, felfújódás, hányás és a széklet hiánya. Az agaraknál fokozottabban kell figyelni és ha a gyanú felmerül, hogy nincs jól a kutya orvoshoz kell vinni. A mi agaraink is jóformán csak izomból és csontokból állnak, nincsenek tartalékaik amivel átvészeljenek egy súlyosabb betegséget. Séta után, vagy kiadós futás után nem szabad azonnal enni adni nekik. Igyanak és nyugodjanak meg aztán egyenek. Ha nagyon kapkodva és gyorsan esznek egyszerre túl nagy mennyiséget az is okozhat bélcsavarodást. Ezért van, hogy egész nap hagyunk tápot a kutyák táljába had egyenek ha jól esik nekik ( kivéve utazás és versenyek előtt ), hogy ne egyenek kapkodva és kiéhezve este az etetési időnél. Mert a kapkodás komoly bajt okozhat.
A kutya fent leírt viselkedésének számos és összetett oka lehet, ezért szeretnénk tisztelettel megkérni, hogy jöjjenek el iskolánkba, ahol meg tudjuk figyelni a kutya viselkedését különböző helyzetekben (másik kutyákhoz való viszonya, gazdival lévő kapcsolata stb). Így pontos, személyre (és kutyára) szabott javaslatokat tudunk tenni, hogy a kutya és a gazdi egy élhető életet tudjon élni.