3591. Sztárok az Állatvédőrség kötelékében
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
Az állatok védelméért küzdenek az Állatvédőrség tagjai, akik sztárokkal az oldalukon próbálják felhívni az állatok jogaira a figyelmet.
London, 2011. július 20., szerda (MTI) - Pillesúlyú kutya futamított meg két nehézfiút az Egyesült Államokban és akadályozott meg bolti rablást.
Hetente átlagosan három-négy komoly állatkínzásos esetet jelentenek be, de a valóságban ezen esetek száma sokkal nagyobb. Ezek felderítésére és megszűntetésére esküdött fel vasárnap Budapesten 300 civil, akik részt vettek az Országos Állatvédőrség első jogi és gyakorlati képzésén és sikeres vizsgát tettek.
A sok jó kis helyen is elfér elven épített panellakásokban elég nagy művészet érdemi állattartást folytatni. A csüggedőknek itt a remény: horgászhal.
Gyors anyagcsere és nem megfelelő tartás esetén gázok fejlődnek a hal beleiben. A tömör aranyhal ilyenkor a felszínre tör.
Ez a gyógyszer nagyon gyakran okoz hányingert, hányást. Sok állatnál emiatt nem is alkalmazható, és ilyenkor más megoldást kell keresni. Ezt az állatorvosukkal kell megbeszélni!
Tisztelt kérdező! Valóban a nyakcsigolyákra káros hatással van a rollkur. A nemzetközi lovasszövetség ajánlása alapján egyfolytában csak kb 3 percig folytatható. Bővebben olvashat a problémáról a nemrégen megjelent: Ne árts! című könyvben Üdvözlettel: dr. Szilvássy Levente
Kedves Gazdi! A kutya fülét alapos tisztítás és fertőtlenítés után Charmil géllel kell bekenni, emellett érdemes a kutya martájékát és a gerincvonalában a hátát befújni "Insecticide 2000" spray-vel. Ez utóbbival a kutya környezetét is be kell fújni a legyek távol tartása érdekében. Az ízületi problémára a ZEEL homeopátiás tablettát javaslom, napi 3x1 tbl-t kis vízben feloldva és a kutya nyelvére kenve kell beadni. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Ha sok szárazat kap kiégészítés legyen: gyümölcs, tyúkhúr víz legyen előtte.
A kutyát ért félelmi trauma a fő ok, -ezt tovább rotja, hogy feltehetően nem volt a korábbi ember/kutya kapcsolat megfelelő erősségű és valószínűleg kommunikációs és nevelési hiányosságok is tetézhetik a jelenlegi tünetet. Csak étellel történő megerősítés esetén lehet elérni, hogy a kutya egy un. 'retriever póráz' segítségével rögzíthető lehessen.