356. Webkutya.hu, a kutyatáp-futár
Megismerkedtünk az egyik legnagyobb online kutyaeledel-áruház működésével. Sok tápbolt van a piacon, de a Webkutya más, hiszen csak prémiumban utazik.
Megismerkedtünk az egyik legnagyobb online kutyaeledel-áruház működésével. Sok tápbolt van a piacon, de a Webkutya más, hiszen csak prémiumban utazik.
Állatorvosaink szakértő leírást találtak arról, hogyan adjuk be a beteg macskának az esetlegesen szükséges gyógyszert. A módszer nem egyszerű, de tuti siker!
Fülöpöt, a degukislányt alig két hónapos korában kaptam egy kollégámtól és - ahogy mondta - az öt piciből éppen azért ő lett az enyém, mert mindenbe belebeszélt.
A hosszú szőrű macskák nem képesek saját bundájuk rendben tartására. Íme néhány tipp, amelyek segítenek a gazdiknak.
Az Állatkertben minden alkalommal érik kisebb-nagyobb meglepetések a visszatérő állatbarátot. De hát azt el is várhatjuk, hogy ne a jegyáremelés legyen az egyetlen újdonság!
Sajnos nem csak az embereknél, de a kutyák körében is egyre terjed az allergiás megbetegedés. Az allergia kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen a homeopátia is, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Addig is, míg ez megtörténik, tudok Önnek javasolni egy homeopátiás kenőcsöt a gyulladt bőrterületek kezelésére: HALICAR kenőcs (humán patikában kapható). Teljesen megszüntetni nem fogja a tüneteket, de enyhítheti azokat. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Gazdi! Javaslok 12 óra koplaltatást, ha megszűnt a hányás rizses diétát. Ha ennek ellenére nem szűnnek a panaszok, keresse fel állatorvosát!
Kedves Gazdi! A leírt tünetek alapján nem lehet pontos diagnózist megállapítani. Az egyszerű megfázástól a súlyosabb belgyógyászati megbetegedésig bármi szóba jöhet. Javaslom, keresse fel állatorvosát!
Azt nem írta, hogy a kutyája fiú-e vagy lány, de valószínűsítem, hogy lány. Ebben az esetben ez egy ún. fiatalkori hormonhiányos hüvelyhurut, ami a nemi éréssel elmúlik majd. Addig tüneti kezeléssel lehet kezelgetni, de tartós javulás csak az első tüzelés után várható.
Azt kell mondjam, hogy rossz a kérdés megközelítése! A gerincsérvvel a legjobb (és legtartósabb) eredmények az időben elvégzett műtéttel érhetők el. A mai álláspont az, hogy ha a kutya max. 3 napon belül műtétre kerül, ez hozza a legjobb eredményt. Műtét nélkül rendkívül kiszámíthatatlan a jövő. Ilyenkor sok mindennel lehet próbálkozni, de ezek eredményessége kétséges, ill. nagyon egyedi. (Ami az egyiknél segít, az a másiknál nem.)