3611. Pitypangtúra lesz Budakeszin
Sajnos most a július kimaradt, de így legalább új erővel kezdhetjük az augusztust, aminek alkalmával az első hétvégén, azaz 07-én, vasárnap, újabb túrát indítunk.
Sajnos most a július kimaradt, de így legalább új erővel kezdhetjük az augusztust, aminek alkalmával az első hétvégén, azaz 07-én, vasárnap, újabb túrát indítunk.
A magyar gazdik nem tudják, hogy kedvencük már 7 éves kor felett időskorba lép – derült ki az ELTE Etológia Tanszék és a Pro Plan nyáron elvégzett közös kutatásából.
Túlzás lenne azt állítani, hogy a cicák egyhamar berobbannak a zeneiparba, de hogy elképesztő édesek annyi bizonyos!
Chris Grimmer horgára akadt a valaha horgász által fogott legnagyobb harcsa, az albinó hal két és fél méter hosszú.
A domesztikáció során a nyúl bizonyos változásokon ment keresztül, mind morfológiailag, mind viselkedéstanilag. Napjainkban a házinyúl fajon belül mintegy 80 fajtát ismerünk. Jelenlétüket tenyésztők munkájának köszönhetjük. Ritkábban a véletlen mutációk végett alakultak ki.
A fokhagyma vérkeringést javító, féregűző hatása ismert, az almaecet a bélflóra baktériumállományát gyéríti. Rendszeres táplálék kiegészítőként használhatók, de erős fertőzés esetén nem váltják ki a gyógyszeres kezelést. A Jolovit megfeleő összetételű multivitamin készítmény, de kellemetlen íze miatt nem igazán kedvelik a madarak. Ezért jó a több napos itatás, mert egy napos esetén inkább hajlamosak szomjazni. Javaslom heti 1-2 nap probiotikumos víz itatását, a Laktiferm nevű készítmény például kiváltja a Jolovitot is, a madarak pedig szeretik, mivel szőlőcukor a vivőanyaga. A fürjek, házigalambok elsősorban magevők, így a száraz mag, illetve granulált táptakarmány áztatott, csírás és félérett magokkal, zsenge borsóval, kukoricával egészítendő ki. Etethető többek közt sárgarépa, alma reszeléke is, de, hogy mennyire fogják fogyasztani a madarai, az teszteléssel fog kiderülni. A téli időszakban érdemes kerülni a túl változatos táplálást, mert, ha úgy érzik a madarak, hogy elmarad a vegetációs időszak az hosszútávon a tenyészeredmények romlásához fog vezetni.
Mennyire, mitől piszkos? Ha nem gyulladt be a szem, nem okoz problémát akkor nem érdemes nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Időnként tiszta nedves ronggyal vagy vattával át lehet törölni a belső szemzug irányába ha szükséges.
Ha mozgászavart nem okoz, akkor csak a fájdalom lesz átmenetileg a macska baja.
Könnyű testű kutyusról lévén szó, külső szalagpótlást javasolnék.
Kedves Gazdi! A lényeg, hogy a fajtának és a korának megfelelő teljes értékű száraz tápot (változatosságként konzerv tápot) fogyasszon a cica. Mindenféle sorrendet kerülve az alábbi tápok kiválóak: Royak Canine, Eucanuba, Hill's, Trovet stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu