3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
1. A hörgés lehetséges oka lehet egy torokgyulladás miatt megszaporodott mennyiségű torokváladék.De ez persze csak feltételezés, a biztos kórisme miatt javaslom keresse fel állatorvosát. 2.Lehet. Akkor viszont a növény eltávolítása után ennek meg kell szűnnie.
Ez a szituáció, amikor nem tudok további okosságokat mondani, csak magamban hangosan gondolkozni! Egy lőtt sérülés esetén szerintem alapvető fontosságú, és mindenképpen szükséges a test (de legalább is a bemeneti kapu környékének) röntgen vizsgálata annak kiderítésére, hogy van-e bennemaradt golyó (sörét), ha igen, akkor az hol van, okozhat-e belső sérüléseket, stb. Ezt csak "megnézéssel" vagy "ránézéssel" biztosan nem lehet eldönteni. A hányásnak, ill. a véres hányásnak persze sok más oka is lehet, köztük sok olyan is, amelyeknek tényleg semmi köze nincs a lőtt sérüléshez. Ezt kimondani azonban csak akkor lehet, ha valóban bebizonyításra kerül, hogy a meglövésének nincs köze a mostani tünetekhez. Utána lehet alaposan kivizsgálni a beteget (vérvétel, vizeletvizsgálat, ultrahangos vizsgálat, egyebek).
Nem valószínű, hogy ilyen kis mennyiség gondot okozon.
Vigye el állatorvoshoz a cicát. Meg kell nézni, nincs-e külső élősködőre, esetleg gombás fertőzöttségre utaló jel. Ha ezek kizárhatók, sokféle bőrtápláló vitaminkészítmény kapható,melyek közül orvosi segítséggel könnyebben választhat.
Üdv, Amennyiben alaposan le vannak mosva a kagylók bekerülhetnek a vízbe. Nem jelentenek igazán veszélyt semmilyen szempontból a teknősökre... Üdv-Éva