3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
A probléma elvileg lehetne kalciumhiánytól, de valószínűbb, valamilyen baktérium fertőzés, például coli baktérium. Széles spektrumú antibiotikum itatása javasolt, ha pár nap után nincs látható javulás, akkor kalcium injekció, és állandó ásványianyag ellátás lehet a megoldás. Antibiotikum kezeléskor az ásványianyagok ronthatják a gyógyszer hatását, ezért nem javasolt egyszerre kezdeni a kétféle kezelést. Ha nagyobb állományról lenne szó kezelés előtt mindenképpen egy baktériumvizsgálatra lenne szükség.
A leírtak alapján valószínűleg a hüvelyből (méhből) ered a "vérzés". Hogy ez a fialás előjele, vagy egyéb ok van a háttérben, ezt állatorvosi vizsgálattal lehet eldönteni. Keressék fel az állatorvosukat az állattal.
Kedves Ági! A cicát mindenképpen el kell vinni mielőbb a kezelő állatorvosukhoz, aki alapos fizikális vizsgálat után elvégzi az ilyenkor szokásos kiegészítő vizsgálatokat (bőrkaparék-vizsgálat, baktérium- és gombatenyésztés, vérvizsgálat). A bőrbetegségek mindik komplex oktanúak, az Ön cicája esetében is lehet általános szervi megbetegedés a háttérben vagy táplálkozási eredetű hiánybetegség. A tünetek ellenére felmerül még a gombás, illetve a parazitás háttér is. Mindenképpen fontos kideríteni a kiváltó okot, hogy célzott kezeléssel meg lehessen gyógyítani.
Kedves Kata! Az álvemhesség ismétlődő előfordulása elég gyakori, különösen, ha már fiatal korban jelentkeznek a tünetek. Természetesen segítenek a tünetek enyhítésében az Ön által leírt módszerek, de megakadályozni nem tudják az álvemhesség visszatérését. Erre vannak szelíd módszerek is, amilyen pl. a homeopátia. Ehhez azonban, - mivel ez egyedi, személyre szabott gyógymód -, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a kutyus egyedi tünetei alapján választja ki a számára legmegfelelőbb szer(eke)t. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06(20)928-4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Üdvözlöm. Először is a kép igen rossz minőségű, lehetetlen megmondani ez alapján mi a problémája az állatnak, akinek szerintem sürgősen hüllőkhöz értő állatorvosnál lenne a helye... Üdv-Éva