3621. Érdekességek állatokról. Ezt még te sem tudtad!
A következő cikkben olyan információkat szedtünk össze néhány állatfajról, amelyeket valószínűleg meglepőnek és érdekesnek fogsz találni.
A következő cikkben olyan információkat szedtünk össze néhány állatfajról, amelyeket valószínűleg meglepőnek és érdekesnek fogsz találni.
A nyári szezon legkedveltebb gyümölcsét, a görögdinnyét az állatkert lakói is szívesen fogyasztják.
A Csodakutya Alapítvány önkéntesei ezúttal a National Instruments Kft. szervezésében megrendezett Nyári Fiesztán mutatták be az alapítvány munkáját.
Szarvasnak hiszi magát egy marha Németországban, mármint egy tehén, amely megszökött a vágóhídról és a bajor erdőkben csatlakozott egy szarvascsapathoz.
Aláírásgyűjtésbe kezdünk, mert elfogadhatatlannak tartjuk, hogy Magyarországon bárki szexuális kapcsolatot létesíthet állatokkal, és erről szóló felvételeket terjeszthet - büntetlenül. Szintén véleményt kérünk a lakosságtól arról, hogy szerintük 5 éven belül büntethető legyen-e az, aki állandóan láncon tartja a kutyáját. Az aláírásokat postai levélben és a Szigeten is gyűjtjük.
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. Vigyék állatorvoshoz!
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros, gyulladt szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
Kedves Eszter, Nehéz dolgom van ugyanis könnyedén lehet, hogy a teknősnek csupán annyi a problémája, hogy még nem akklimatizálódott, ismerkedik a környezettel... ebben az esetben pár nap múlva kellene megkínálni újból.. addig hagyni kéne nyugalomban. Ugyanakkor előfordulnak gyengébb egyedek a kis teknősök között akik néha a leggondosabb ellátás esetén sem kezdenek el enni... az ilyen egyedekkel érdemes felkeresni egy hüllőkre specializálódott állatorvost. Üdv-Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Természetesen, ahogy ez embereknél is lehetséges, úgy minden más fajnál is megtörténhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, segítene a kérdés megválaszollásában, ha tudnánk hány éves a deguja. De persze a korától függetlenül szomorú lehet társa elvesztése miatt. A deguk átlagéletkora a természetben mindössze 1 év, legalábbis ennél idősebb példányt eddig nem tudtak befogni. A fogságban tartott egyedek élettartama általában 4-5 év, de hallottam már 8-10 éves degukról is.