3621. Érdekességek állatokról. Ezt még te sem tudtad!
A következő cikkben olyan információkat szedtünk össze néhány állatfajról, amelyeket valószínűleg meglepőnek és érdekesnek fogsz találni.
A következő cikkben olyan információkat szedtünk össze néhány állatfajról, amelyeket valószínűleg meglepőnek és érdekesnek fogsz találni.
A nyári szezon legkedveltebb gyümölcsét, a görögdinnyét az állatkert lakói is szívesen fogyasztják.
A Csodakutya Alapítvány önkéntesei ezúttal a National Instruments Kft. szervezésében megrendezett Nyári Fiesztán mutatták be az alapítvány munkáját.
Szarvasnak hiszi magát egy marha Németországban, mármint egy tehén, amely megszökött a vágóhídról és a bajor erdőkben csatlakozott egy szarvascsapathoz.
Aláírásgyűjtésbe kezdünk, mert elfogadhatatlannak tartjuk, hogy Magyarországon bárki szexuális kapcsolatot létesíthet állatokkal, és erről szóló felvételeket terjeszthet - büntetlenül. Szintén véleményt kérünk a lakosságtól arról, hogy szerintük 5 éven belül büntethető legyen-e az, aki állandóan láncon tartja a kutyáját. Az aláírásokat postai levélben és a Szigeten is gyűjtjük.
Szerintem aggodalomra semmi ok, hisz a teknőc jól van, élénk, eszik, stb. Ahogy írta, az elhelyezése és táplálása is tökéletesnek tűnik. Valószínűleg saját szervezete "parancsára" valamiféle hiányt pótol így (például vitaminhiányt, ha mindig fagyasztott halat eszik?).
Az ivarérés van, amikor csak 1-1 1/2 éves korban következik be. A szezon januártól szeptemberig tart, és még van ideje szerintem. Egyébként van lehetőség a gyógyszeres ivarzásindukcióra is.
A leírtak alapján tályognak tűnik a duzzanat (esetleg daganat vagy más). Ezért van, hogy időnként kifakad, lelappad, majd újra feltelik. Azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak és ha tényleg tályogról van szó, akkor annak megnyitásával és öblögetésével, valamint gyógyszeres kezeléssel lehetne segíteni a hörin.
Érdemes lenne olyan helyre tenni őket, ahol természetes fényt is kapnak (ez jobb lenne, mint a neon), hisz ők nem vakondokok. Az egészségük szempontjából sem lényegtelen a dolog (például D-vitamin!) és a "jólétüket" is pozitívan befolyásolná egy kis napfény időnként.
Madaraknál szinte minden betegség az Ön által leírtakhoz hasonló tünetekkel jár. A gubbasztás, a borzolt tollazat, a kedvetlenség és viselkedésének megváltozása mind valamiféle betegségre utalhat. Azt, hogy pontosan miféle betegségre, azt csak egy állatorvosi vizsgálattal lehetne esetleg eldönteni. Az mindenesetre jó jel, hogy eszik és iszik, de ettől fügetlenül javasolnék egy látogatást egy állatorvosi rendelőben.