3621. Érdekességek állatokról. Ezt még te sem tudtad!
A következő cikkben olyan információkat szedtünk össze néhány állatfajról, amelyeket valószínűleg meglepőnek és érdekesnek fogsz találni.
A következő cikkben olyan információkat szedtünk össze néhány állatfajról, amelyeket valószínűleg meglepőnek és érdekesnek fogsz találni.
A nyári szezon legkedveltebb gyümölcsét, a görögdinnyét az állatkert lakói is szívesen fogyasztják.
A Csodakutya Alapítvány önkéntesei ezúttal a National Instruments Kft. szervezésében megrendezett Nyári Fiesztán mutatták be az alapítvány munkáját.
Szarvasnak hiszi magát egy marha Németországban, mármint egy tehén, amely megszökött a vágóhídról és a bajor erdőkben csatlakozott egy szarvascsapathoz.
Aláírásgyűjtésbe kezdünk, mert elfogadhatatlannak tartjuk, hogy Magyarországon bárki szexuális kapcsolatot létesíthet állatokkal, és erről szóló felvételeket terjeszthet - büntetlenül. Szintén véleményt kérünk a lakosságtól arról, hogy szerintük 5 éven belül büntethető legyen-e az, aki állandóan láncon tartja a kutyáját. Az aláírásokat postai levélben és a Szigeten is gyűjtjük.
Sehogy. Csak a kacsasült reményében lehet és érdemes próbálkozni.
Az élősködők ellen többek közt Neo-stomosan készítménnyel lehet védekezni a környezetben, Ivermectin spot on készítménnyel az állatokon. A leírtak alapján más probléma is van, a pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni.
Az ékszerteknősnél gyakori hogy a hím folyamatosan zaklatja a nőstényt. Tartsa külön őket.
Ez a tojásszámtól is függ. Általában a 3-4.-re, de nem kizárt, hogy csak az utolsóra. Ez extrém esetben akár 9 darab is lehet, de az átlagos fészekalj 5-6 tojás. A legkisebb és a legnagyobb fióka kelése közt 1-2 nap különbség lehet, de a rozellaféléknél kevésbé jellemző, hogy akkora különbségek legyenek a kelési időben, mint egyes hullámospapagájok fiókái közt.
Kedves Gazdi! Igen, igaz. A legtöbb esetben megjavítja az étvágyat a Béres csepp kúraszerű adagolása: napi annyi csepp az ételébe keverve, ahány kg súlyú a kutya. Ez a kúra két hónapig tarthat, utána legalább egy hónap szünetet kell tartani. Ez persze csak akkor igaz, ha kedvence étvágytalansága mögött nem áll valamilyen betegség is a háttérben. Ez esetben alapos kivizsgálásra van szükség, és ezután meg kell, hogy kapja a szükséges kezelést. Mielőbbi étvágynövekedést kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.